Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Vaňkův kopec

Foto, cs.wikipedia.orgVaňkův kopec zní název Ski areálu nacházejícího se v Nízkém Jeseníku, konkrétně v obci Horní Lhota mezi Ostravou a Opavou.

Areál slouží především lyžařům. Ti mohou využít hned čtyři vleky nebo možnost nočního lyžování. Vzhledem k tomu, že se profiluje jako rodinný, myslí i na ty nejmenší.

Vaňkův kopec dále též zaujme příznivce snowboardingu. Nepřeje-li počasí, přichází ke slovu i možnost umělého zasněžování. Pro ty zatím méně zdatné je k dispozici rovněž lyžařská škola s individuální výukou. Přes vytížení zejména během zimní sezóny svoje brány nezavírá ani v létě. To ho využívají hlavně rodiče s dětmi, pořádají se tu například příměstské tábory.

 

 

Součást poskytovaných služeb také tvoří ski servis či bistro zajišťující občerstvení. Dopravu zajišťuje skibus, eventuálně lze využít nedalekou tramvajovou zastávku. V okolí se nachází několik dalších ski areálů a mimo lyžařskou sezónu mohou zájemci navštívit i řadu dalších turistických zajímavostí, třeba Hradec nad Moravicí s nádherným zámkem.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Červenohorské sedlo

Praděd - nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku

Hrubý Jeseník

Kam na výlet - Praděd

 

 

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 12.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.