Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cestopis - Indonésie aneb tipy a rady na cestu

Indonésie je země, která se rozkládá na více než sedmnácti tisících ostrovech. S počtem přes čtvrt miliardy obyvatel se jedná o čtvrtou nejlidnatější zemi na světě. Přes osmdesát procent obyvatel je věřících a vyznává islám.

Jestli chcete vyrazit do Indonésie, musíte se obrnit notnou dávkou trpělivosti, pokud si tedy nevyberete například typicky oblíbenou destinaci jako třeba Bali. V případě, že vaše cesty povedou do vnitrozemí a do méně navštěvovaných měst a vesnic, valná většina místních jen skrovně nebo vůbec vidělo za svůj život bělocha naživo.

 

 

Pokud se tedy dostanete do míst, jako jsou třeba zapadlejší či odlehlejší vesnice, musíte se připravit na to, že se nevyhnete zvídavým pohledům, mnohdy i žádostem o fotku nebo focením naprosto nevyžádaným. Podle Indonésanů však většina bělochů vypadá stejně a jako filmové hvězdy, takže je nutné být shovívavý a toto jim odpustit nebo to úplně ignorovat.

 

 

Indonésie je rozmanitá země. Můžete se dostat do hor i na aktivní vulkány a stejně tak i na oblíbené a vyhledávané pláže s mírnými vlnami, na kterých se můžete učit surfovat.

Výhodné je vybrat si termín po dobu muslimského svátku Ramadánu, neboť po tento čas většina lidí přebývá převážně doma. Sice se vám v některých restauracích může stát, že vás neobslouží, neboť vařit začínají až po setmění, ale celkově je tato doba výhodnější, neboť je klidnější.

Když Ramadán skončí, tisíce lidí si berou dovolenou a jdou oslavovat, což může mimo jiné znamenat, že se vaše vybraná pláž zaplní nejrůznějšími lidmi, což nutně povede i ke zvýšenému zájmu o „bělocha“, a tedy i méně soukromí a více nechtěné popularity a nechtěných fotografů.

 

 

Seznam letišť v Indonésii
 
   

 

 
                               Počasí v Jakartě, Indonésie
 

 

A na čem si zde pochutnáme?

Jídla jsou v Indonésii většinou připravovaná na sladko, Indonésané obecně moc nesolí. Stejně tak jen stěží seženete alkohol. Pivo Bintang se prodává v průměru za osmdesát českých korun a s dobrým českým pivem má pramálo společného.

Nejlevnější vína v obchodech seženete v průměru za šest stovek, tvrdý alkohol se v podstatě legálně neprodává. Mléčné výrobky jsou na naše poměry drahé a daleko méně kvalitní, za lepší sýr si velmi připlatíte, ale ani tak se kvalitou nevyrovná tomu našemu.

Cenové podmínky jsou jinak v Indonésii přívětivé, tři deci Coca-coly seženete zhruba za deset korun a najíte se v průměru do stovky, za pokrmy s masem si samozřejmě o něco připlatíte. Oblíbený tradiční pokrm kupat tahu seženete takřka v každém stánku u silnice. Tradiční jsou smažená jídla, od tofu po banány.

Evergreenem je i smažená rýže. Nesmíte se ovšem zaleknout vzhledu takzvaných restaurací a stánků s jídlem; pokud budete mít odvahu a nebudete si všímat špinavých příborů a nádobí, které většinou myjí v kbelíku s vodou, která byla napuštěna v nejlepším případě ráno, pochutnáte si na výborných a netradičních jídlech. Kvůli sporému solení pokrmů si ovšem ve většině jídelen příliš nepochutnáte na pizze nebo míchaných vajíčkách.

Milovníkům ovoce ovšem přijdou k duhu stánky, které prodávají nespočet druhů banánů, od banánů určených vyloženě na vaření, až po banány, které svou chutí připomínají hrachové lusky. Oblíbené je mango, které je měkké a šťavnaté a k těm nedozrálým a tvrdým, které jsou k dostání v Česku, má výbornou chutí velmi daleko. Rozhodně neuděláte chybu, pokud si koupíte papáju nebo meloun.

Kuřáky jistě potěší výhodná cena cigaret nebo oblíbené hřebíčkové Dji Sam Su, které jsou bez filtru a třikrát silnější než ty nejsilnější české.

Celkově je Indonésie velmi rozmanitá a zajímavá země, která rozhodně stojí za návštěvu. Nebojte se být odvážní a vydat se do oblastí, které nejsou v turistických průvodcích, protože teprve pak zažijete skutečnou krásu i prostotu této země.

 

 

Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Bali
 

 


Autor: Tereza Vlčková

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky do Indonésie za 12 390 Kč

Letenky do Indonésie - Džakarta za 12 690 Kč

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.