Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

7 nejlepších zážitků a míst na Aljašce

Stát Aljaška najdete na západě  Spojených států amerických. Díky své rozloze 1 717 856 km² je největším státem USA. Aljaška, neboli 49. stát Spojených států amerických, slibuje svým návštěvníkům nejedno dobrodružství.

Nespoutaná příroda, divoká zvířata téměř na každém rohu, drsné počasí a v létě komáři – to všechno Aljaška ukrývá a není snadné vypíchnout to nejlepší a nejzajímavější, co můžete v tomto koutě světa najít. Níže najdete malý seznam "top" věcí, které vás zde zaručeně okouzlí na první pohled.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Nespoutaná příroda

První, co se většině z nás vybaví, když se řekne Aljaška, je divoká příroda. Zejména vám vezmou dech husté lesy, které nikde nekončí, divoké řeky, hluboká jezera a panoramatické hory.

 

 

Polární záře

Jedním z nejlepších míst, kde spatřit polární záři neboli auroru, je právě Aljaška. Například město Fairbanks leží na 65. rovnoběžce a díky tomu je na pozorování polární záře ideálním místem. Hru světel na obloze je nejpravděpodobnější vidět zejména zjara a na podzim.

 

Divoká zvěř

Můžete tady spatřit losy, jeleny caribou neboli sob polární, vlky, medvěda černého i grizzly. Vidět takové zvíře na vlastní oči je nepochybně zážitek, je ale zapotřebí mít na paměti základní bezpečností pravidla. Zejména pohybovat se v dostatečné vzdálenosti od zvířete, vybavit se sprejem na medvědy a dělat hluk, abyste zvíře nevylekali.

 

 

Duch zlaté horečky

Aljaška i sousední Yukon dodnes vzpomínají na období konce 19. století, kdy propukla honba za zlatem v oblasti kolem řeky Klondike. Statisíce lidí se vydávalo na pouť s vidinou zbohatnutí. Město Skagway dodnes připomíná období zlaté horečky nejen v muzeích, ale i přímo v ulicích města.

 

Ledovce na dosah ruky

Na Aljašce jsou některé ledovce doslova na dosah ruky. Nemusíte se dlouhé hodiny škrábat do závratných výšek a přesto se mžete ocitnou téměř na ledovci. Příkladem jsou třeba Exit Glacier v národním parku Kenai Fjords či Root Glacier v národním parku Wrangell-St.Ellias. Oblíbenou atrakcí je také organizovaná plavba lodí s vyhlídkou na ledovce.

 

Hora Denali

Perlou Aljašky je nejvyšší hora Severní Ameriky Denali, dříve známá jako Mount McKinley (6 190 m. n. m.). Nachází se ve stejnojmenném národním parku Denali, který se rozkládá ve vnitrozemí Aljašky a nabízí svým návštěvníkům neskutečnou panoramatickou podívanou.

 

 

 

 

Aljašské národní parky

Pokud jste na Aljašce, bezpochyby musíte navštívit alespoň některé ze zdejších národních parků, které ukrývají ta největší bohatství aljašské přírody. 

  • Denali
  • Glacier Bay
  • Wrangell St. Ellias
  • Kenai Fjords
  • Katmai
  • Lake Clark
  • Kobuk Valley

 

Ubytování na Aljašce přes booking.com

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Přístavní město Juneau

   

Aljašské město Skagway

   

Průvodce přístavním městem Valdez

   

Přehled států v USA

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.