Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cagnes sur Mer - ukrytá perla Azurového pobřeží

Azurové pobřežíAzurové pobřeží je oblíbeným cílem mnoha turistů, ale málokdo z nich zavítá do městečka Cagnes-sur-Mer. Ovšem v žádném případě se nedá říct, že by to nebyla destinace, která by stála za návštěvu, ale v okolí je řada turisticky mnohem vyhledávanějších lokalit.

A možná je to dobře, protože aspoň si zde návštěvníci mohou vychutnat tu úžasnou přímořskou atmosféru smísenou s typickým duchem jihofrancouzských městeček, prostě s duchem Provence.

 

 

 

 

Cagnes sur Mer

 

V Cagnes-sur-Mer naleznete prostě vše, co potřebujete ke strávení krásné a klidné dovolené.

Nabízí nejen řadu turistických cest, ale také skvěle zachovalou středověkou čtvrť Haut-de-Cagnes, působivý hrad Grimaldi i nádherný romantický olivový háj, který mimo jiné ukrývá dům slavného impresionistického malíře Auguste Renoira, který zde strávil svá poslední léta.

 

Cagnes sur Mer Cagnes sur Mer
   

Středověká čtvrť je bezpochyby úžasné místo, kde se dá v strávit spousta času procházením a zkoumáním starodávných a tajuplných uliček, místy docela strmých a hlavně plných okouzlujících malebných domků, zhusta obrostlých břečťany či květy. Za zmínku a povšimnutí stojí také dávný kostelík Église St.Pierre, který cestou nemůžete minout.

 

Cagnes sur Mer Cagnes sur Mer
Cagnes sur Mer Cagnes sur Mer

 

Také cesta k hradu,či pevnosti, kterou na vrcholku místního kopce vystavěli Grimaldiové na počátku 14. století je velmi příjemným zážitkem. Rodina Grimaldi je dodnes vládnoucí rodinou v nedalekém Monaku a kdysi vlastnili i tuto oblast.

Dnes je v pevnosti však pouze muzeum, ačkoliv před několika sty lety zde stál luxusní palác, který mohl směle konkurovat významným francouzským sídlům 17. století. Z této doby se dodnes zachovala například nádherná výzdoba sálů.

 

Cagnes sur Mer
   

 

Návštěvníci se zde také v rámci muea provensálských umění mohou seznámit například s historií pěstování oliv a dozví se spoustu informací o výrobě olivového oleje nebo se potěšit výstavou mnoha zajímavých uměleckých děl klasických i soudobých umělců.

 

Azurové pobřeží Azurové pobřeží
Azurové pobřeží Azurové pobřeží

 

Navíc je zde možno posedět ve stínu stromů a dát si kávu nebo chlazený nápoj v překrásném romantickém prostředí.

 

Azurové pobřeží Azurové pobřeží
   

A ty výhledy....na město, moře, plující lodě...no prostě krása!

 

Azurové pobřeží Azurové pobřeží
   

Neméně zajímavé je také středověké tržiště nebo stará rybářská vesnice Cros-de-Cagnes, která slouží také jako přímořské letovisko. Tudíž procházky městem jsou nejen doporučené, ale pro milovníky jihofrancouzské historie a architektury přímo nutné :-)

Atmosféra tohoto nádherného městečka okouzlila na počátku 20. století také slavného francouzského malíře Pierre-Auguste Renoira, vynikajícího představitele impressionismu. Zamiloval se do tohoto místa natolik, že si zde v místním olivovém háji, zvaném Les Collettes postavil dům, kde vytvořil řadu znamenitých děl. Dnes je zde muzeum, v němž si lze prohlédnout interiéry zachované ve stejné podobě, jako za dob umělcova života.

Takže se na okamžik můžete přenést do dob, kdy zde vznikala jeho skvělá díla.Mimo jiné si zde můžete prohlédnout i vozíček, který byl pro Renoira v posledních letech jeho život nepostradatelný. Nahlédnout lze i do malířova ateliéru.

 

Azurové pobřeží Azurové pobřeží
   

Z domu i zahrady je možné se kochat překrásnými výhledy na moře, město i hrad. V zahradě jsou místy rozestaveny stojany s obrazy, takže člověk nabude dojmu, že si mistr pouze na chvíli odskočil a za okamžik se vrátí k rozdělané práci. Inspirace je všude tolik, že se z toho až hlava točí. Posedět v zahradě pod rozkvetlými keři plnými nádherných růžovofioalových květů a zasnít se...to je jedním slovem úžasné, navečer zde můžete poslouchat cikády až do omrzení. Také se traduje, že zahradu Renoir miloval, ale dům už si tolik neoblíbil.

 

Azurové pobřeží Azurové pobřeží
Azurové pobřeží Azurové pobřeží
Azurové pobřeží Azurové pobřeží

 

Cagnes-sur-Mer nabízí ovšem také spoustu večerní zábavy v místních hospůdkách, folklórní večery, řadu kulturních i sportovních aktivit. Navštívit zde můžete také kasino, i když není tak proslulé jako nedaleké Monte Carlo. No a nechybí zde ani zcela moderní komerční centrum Cagnes-sur-Mer.

No, a kdyby se návštěvníkům zachtělo změny, ve vzdálenosti do 20 km se nachází známější města jako Nice, Cagnes nebo Antibes.

Nicméně pro mě je Cagnes-sur-Mer ukrytou perlou v tomto náhrdelníku přímořských letovisk.

 

Azurové pobřeží Azurové pobřeží
   

Autor: P.U.

 

  Přehled hotelů v této lokalitě

Cagnes-sur-Mer

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.