Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Antibes – Francouzské letovisko u Středozemního moře

Přístavní město na oblíbeném Azurovém pobřeží se spoustou turistických atrakcí. To je Antibes. Městečko ležící v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Populární letní destinace turistů z celého světa nabízí křišťálově čisté moře, svěží středomořský vzduch a nádherné historické stavby. Jako místo letního odpočinku si Antibes oblíbila řada celebrit a movitých lidí ze všech koutů světa, kteří svůj čas tráví na přepychových jachtách a několikapatrových luxusních výletních lodích. Ostatně, takovou loď si můžete pronajmout i vy.

 

Antibes – město plné barbarů

Antibes založili Řekové v 5. století před n. l. Po dalších několik století bylo město v držení rozličného množství barbarských kmenů. Až v 10. století se město stalo bezpečnějším místem. Bylo obehnáno hradbami a vyrostla zde pevnost, která měla sloužit k ochraně před nepřáteli a dalšími nevítanými nájezdy barbarských kmenů.

Až v pozdním středověku se město stalo součástí  Francie. Bylo to za vlády Ludvíka XI. Skutečný rozkvět však Antibes zažilo až v 10. století. Právě tehdy začali bohatí lidé objevovat doposud skryté krásy přístavního města u Středozemního moře a Antibes začalo pozvolna profitovat z cestovního ruchu. Mezi nejvýznamnější osobnosti, které zde s oblibou trávily čas, patřil např. Graham Green, Scott Fitgerald či Pablo Picasso.

 

 

V roce 1815 ve městě pobýval i samotný Napoleon, když utíkal z ostrova Elba. Právě odsud pochodoval s vojskem do Paříže, kde se poté ujal vlády nad Francií.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Gianluca Riva Antibes

 

Trasa  autem z Prahy do Antibes - Vzdálenost: 1 277 km. Čas: 11:44.

Mapa - openstreetmap.org

 

Port Vauban – největší soukromý přístav ve Středomoří

Jméno získal místní přístav podle markýze Vaubana, pevnostního architekta krále Ludvíka XIV. Dnes se přístavu přezdívá milionářský, a to díky výše zmíněným soukromým luxusním jachtám. Jednou z takových jachet je například 86 metrů dlouhá jachta ruského podnikatele Romana Abramoviche Ecstasea nebo jachta Octopus, patřící spoluzakladateli americké počítačové firmy Microsoft, Paulu Allenovi.

Pokud byste zde chtěli zakotvit svou loď, vyšlo by vás to na jeden až jeden a půl milionů euro ročně.

 

Hotely v této lokalitě přes booking.com

Za žraloky do Antibes

Než se vydáte na svou první plavbu, určitě neuděláte chybu, když navštívíte místní turisticky atraktivní místa. Jako příklad uveďme Marineland. Mořskou ZOO, ve které se seznámíte s celou řadou mořských živočichů. Prohlédnete si žraloky, delfíny, kosatky, lachtany a nepřeberné množství dalších zvířat. Pěkně zblízka a do nejmenších detailů.

Každý rok navštíví Marineland přes 1 200 000 návštěvníků. Ti zde procházejí 30 metrů dlouhým žraločím tunelem, kochají se pohledem na korálový útes, hrají si s rejnoky, tučňáky či ledními medvědy.

 

 

Dětem se bezpochyby zalíbí na profesionálně vedených vystoupeních s delfíny a kosatkami. Až nabydete dojmu, že o mořských živočiších víte vše, můžete zajít navštívit blízký aquapark, lunapark či motýlí farmu. 

 

                 Marineland v Antibes, čtěte zde

 

Co dál navštívit v Antibes

Až se nabažíte vodních radovánek a na vlastní oči poznáte všechna ta cizokrajná zvířata, můžete zavítat také na tradiční provensálský trh, přivonět si k obdivovaným květinám v některém z osmi set skleníků o celkové rozloze 3 miliony metrů čtverečních nebo se pokochat malířským uměním Pabla Picassa v prvním muzeu na světě věnovanému právě tomuto světově proslulému umělci.

 

   
                                Předpověď počasí v této lokalitě
   


Autor: Hanka B.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled francouzských měst

Seznam letišť ve Francii

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.