Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cca 2 km² bohatství a slávy. Kde? Jedině v Monaku

MonacoZemě milionářů, rychlých aut, dobrého jídla, jachet a hazardu – Monako si užije každý, i kdyby jen okukováním za výlohou a věřte mi, je na co se dívat.

Rychlost a žádné daně 

Monakem vede jen jedna hlavní silnice a snem téměř každého chlapa je po ní jet. Na otázku „proč?“ existuje pouze jedna odpověď: Formule 1.  Serpentýny, přes 3 km dlouhého okruhu, koncem května sleduje téměř každý muž i mnoho žen. Grand Prix Monako je jedním z největších lákadel návštěvníků, stejně jako fakt, že je knížectví právem nazýváno daňovým rájem.

 

Monaco

 

V Monaku se neplatí daň z příjmu, z majetku, ani z bohatství. Výpověď v práci ale ještě nedávejte, ke koupi nemovitosti v Monaku sice nepotřebujete téměř žádná povolení, nicméně ceny nemovitostí jsou opravdu vysoké. Za menší „garsonku“ zaplatíte od 0,5 mil. EUR. 

 

 

Monte Carlo, továrna na sny 

Celé knížectví je rozděleno do čtyř částí, z nichž nejznámější netřeba příliš představovat. Ano, správně, mluvím o Monte Carlu, čtvrti, která byla vybudována v reakci na ztrátu území, kterou Monako utrpělo v roce 1848. Právě Monte Carlo je to, s čím si většina z nás Monako spojuje. Muži, v dokonale padnoucích oblecích, obvykle ve společnosti dámy, oděné do  padnoucích šatů světových návrhářů a ozdobené brilianty, přijíždí v luxusních autech, nakoupených za mnohamístnou částku, před proslulé Grand Casino. S parkováním se neobtěžují, uprostřed křižovatky auto zanechají portýrovi k zaparkování a poté již s noblesou stoupají po schodech přispět do monackého státního rozpočtu. Architektura Grand Casina vás nadchne, není divu, když ho postavil Charles Garnier, který má na svědomí i stavbu známé pařížské Opery.

Dovnitř se dostanete i když nejste Agent 007, postačí vám k tomu věk nad 18 let, slušné oblečení, 10 Eur na vstup do veřejných prostorů a 20 EUR na vstup do salonků. Jedním z nejznámějších  je Salle Blanche, který se nachází přímo nad mořem, a stěží byste hledali lepší místo pro vychutnání vašeho Martini. Ale ani vy, kteří v kasinu nehodláte utratit celoživotní úspory, návštěvu Monte Carla nevynechte. Dojít sem můžete pěšky z přístavu a cestou si zadarmo užijte pohled na ohromný počet luxusních jachet, či "nenápadně" okoukněte výstavu Ferrari, Rolls Royců a Lamborghini zaparkovaných před kasinem.

 

Monaco

 

Jachty, historie a zase ty formule

Port of Monaco, neboli hl. monacký přístav je synonymem pro luxusní jachty. Jiné zde snad ani nekotví a naleznete ho ve čtvrti La Condamine. V době závodu Velké ceny se v přístavu konají velké oslavy a divoké party tu probíhají na vodě, i na souši. Také zde naleznete všechny stáje zvučných jmen, jako je třeba Ferrari, či Red Bull. 

 

Monaco

 

V sousedním hl. městě Monaco – Ville nalezneme známý Knížecí palác, který, zejména před pravým polednem, díky turistům čekajícím na výměnu stráže, rozhodně nepřehlédnete. Dále slavné Oceánografické muzeum, ve kterém si nenechte ujít šesti metrovou žraločí lagunu a další druhy ryb v nádržích, kterých by mělo být více než 70 000, a katedrálu sv. Mikuláše.

A jak se tam dostanete? Kupujte letenky do Nice, lístky na autobus, tankujte benzín - ať tak, či tak, Monako je místo kde musíte (alespoň na chvíli) být.

 

Monaco

 

   Autor: Dana Liangovská

 


    Přehled ubytování v této oblasti

Monte Carlo


 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Mohlo by vás zajímat:

Monaco - návštěva v pohádce

Azurové pobřeží láká turisty i celebrity

Pujčovna aut v této lokalitě

Doprava do Monaka

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.