Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cesta do Vídně

VídeňPokud ještě nemáte plány na víkend, tak pro vás máme řešení. Vídeň je skvělým tipem na menší dovolenou hlavně proto, že není až tak daleko, a nemusíte na ni šetřit několik měsíců.


Co se týče plánování, kam se ve Vídni vydat za zábavou, ušetřili jsme vám čas a naplánovali pár výletů za vás…

 

KOLO? IDEÁLNÍ DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK

Najít v centru Vídně volné parkovací místo je někdy pořádný oříšek. Pokud nechcete ztrácet nervy, stačí navštívit webovou stránku www.citybikewien.at, kde se zaregistrujete, přijdete k jakémukoliv žlutému stojanu City Bike, přiložíte kreditní kartu, vezmete  kolo a šlapete! Skvělým tipem je, stáhnout si do mobilu aplikaci, kde na podrobné mapce uvidíte všechny cyklo stojany, a podle toho si můžete pohodlně naplánovat cestu. Druhou – klasickou variantou je, sáhnout po tištěné mapce.
Co se týče cenového rozpětí, tak první hodina je zcela zdarma.
2 hodiny =  1 €
3 hodiny = 2 €
4. až 120. hodina = 4 eura za každou započatou hodinu.

Když už víme, jak je nejlepší se po Vídni pohybovat, můžeme přejít k pár tipům, které byste neměli vynechat!

 

 

 

 

UMĚLECKOHISTORICKÉ MUZEUM

Pokud jste milovníci historie, tohle místo zdaleka nesmíte vynechat. Jedná se totiž o jedno z nejvýznamnějších muzeí v Evropě. K vidění je zde ku příkladu celá sbírka z antického Egypta, či životní díla umělců jako jsou Carravagio, Rafael Santi, Diego Velázquez a mnoho a mnoho dalších. Jedinou nevýhodou jsou cizojazyčné popisky rekvizit, které postrádají Anglický jazyk. Ovšem za poplatek si můžete vypůjčit přenosný přehrávač, který už Anglicky umí. Méně zapálení nadšenci si vystačí jen se zrakem, protože nebudou vědět, kam se dřív podívat. Jedná se o velmi úchvatné místo - například pro strávení oblačných dnů, protože návštěva vám zabere zhruba 3 – 4 hodiny.
Park před muzeem je dalším skvostem, který stojí za povšimnutí.

 

Vídeň

Vídeň


PRATER

Na tomto místě se stanete dítětem, ať je vám 5 či 50. Zapomeňte na klasickou pouť, jak jí znáte, a představte si ji tak 10x větší. Líbí? Milovníci kolotočů mají nepřeberné množství na výběr. Osvědčenou volbou je řetízkový kolotoč. Tento, na rozdíl od těch klasických, vás bude točit ve výše až 117 metrů!
Kouzelný výhled na celou Vídeň vám poskytne obrovské ruské kolo.
Adrenalinoví nadšenci mají na výběr od nekončících horských drah, přes housenkovou dráhu (která jede rychlostí 70 km/hod.), vystřelovací katapult, a mnoho a mnoho dalšího.
Až se vám z kolotočů bude točit hlava, a z cukrové vaty vás bude bolet břicho, skvělým odreagováním je slavné muzeum voskových figurín Madame Tussaud. Čeká zde na vás 80 skoro živých celebrit, se kterými si můžete udělat fotku. Mezi ně patří například krásná Angelina Jolie, Will Smith, ale i Marie Antoaneta, či sám Albert Einstein.
Tohle zkrátka musíte vidět!

 

Vídeň

 

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA NA ZÁMKU SCHONBRUNN

Tento – původně zámecký park, byl zřízen císařem Františkem I. Lotrinským již v roce 1752, a tím se stal nejstarším existujícím ZOO na světě! Dnes patří k nejmodernějším zařízení a proto je celý komplex součástí světového dědictví UNESCO. Nachází se zde více než 700 druhů zvířat, a stihnout je za jedno odpoledne není zrovna lehké. Místo rozepisování jednotlivých druhů, bych vám raději chtěla představit zmodernizovaný pavilon „Země Františka Josefa“ pro lední medvědy, který stál přes 10,5 milionů euro. Zde, na rozdíl od běžných výběhů, můžete vidět medvědy při jejich hrátkách pod hladinou. Je to opravdu nepopsatelný zážitek a mrzí mě, že vám ho nemůžu ukázat na fotkách. O to víc budete překvapenější, když si zde uděláte výlet sami.

 

Zahrada


ZÁMEK SCHONBRUNN

Tento pohádkový zámek byl domovem ku příkladu Marie Terezie, jejího manžela Františka Lotrinského, a jejich syna - císaře Františka Josefa. Zámecký komplex je součástí zoologické zahrady, proto je skvělé naplánovat tyto výlety na stejný den. Ptáte se, proč jsem zvolila právě Schonbrunn, oproti všem známému Belvederu? Schonbrunn totiž drží první příčku nejnavštěvovanějšího místa ve Vídni. Zámecký komplex neobsahuje pouze zámek, ale také muzeum kočárů, zahradní labyrint, skleník Palmenhaus a Gloriette. Na zahradním labyrintu je skvělé to, že se můžete postavit na vyvýšené místečko, odkud uvidíte na všechny lidi bloudící v bludišti. Někdy je to opravdu zábava.

 

Vídeň

 

Vídeň je úžasným místem, jak pro cestování po památkách, tak pro odpočinek. Osvícená architektura vypadá ještě více úchvatně, než za denního světla. Není nad to vypůjčit si kolo, a po setmění vyrazit jen tak ven. Není důležité kam přesně dojedete, protože kouzelná místa najdete zkrátka všude. Ať jsou to posezení u řeky, či pikniky v nádherných parcích. Na své si zde přijde zkrátka každý!

 

 

Vídeň

 
           Mohlo by vás zajímat: Kam ve Vídni s dětmi, čtěte zde
 

 

Tipy na hotely

 

Top of the Roof Apartment

Cena na noc pro dva - 1 850 Kč
 

Laguna Apartment

Cena na noc pro dva - 2 950 Kč

 

Autor: Nela L.

 

 

Trasa Brno - Vídeň autem, vzdálenost 135 km, doba jízdy - 1h 40m, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Zdroj Videa: YouTube, Jan Doležalik Vídeň

 

 

Čtěte také:

Hlavní vídeňské nádraží

Doprava do Vídně a po Vídni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.