Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kam zajít ve Vídni s dětmi?

VídeňKaždý, kdo má doma malé děti občas řeší otázku, kam je vzít na výlet, aby si to pořádně užili. A nemusíte jezdit až tak daleko – stačí kousek za hranice, do Vídně.

Hlavní město Rakouska láká mnohé dospělé svými památkami a také si tu spousta lidí ráda vychutná pravou vídeňskou kávu, ale své kouzlo má toto město i pro děti. Ty pochopitelně nenadchnou kostely ani Hofburg. Dokonce ani výstavy v galerii Albertina pro ně nejsou zajímavé. Ale stoprocentně se nezklamete, když zamíříte na místo, které si s Vídní spojí snad úplně každý.

Ano, pochopitelně největším lákadlem pro děti (a mnohdy nejen pro ně) je proslulý vídeňský Prátr.

 

Webové stránky vídeňského Prátru zde

Vídeň

 

Centrem zábavy a veselí je toto místo již od 19. století, kdy zde byl vybudován zábavný areál a v roce 1897 zde bylo postaveno světoznámé obří ruské kolo Riesenrad. To mimochodem přitahuje pozornost všech návštěvníků dodnes. Kdo se z této dominanty Vídně nepokochal výhledem na metropoli, jako by ve Vídni ani nebyl.

 

Vídeň Vídeň
   

U vchodu k atrakci se také mohou návštěvníci seznámit s historií tohoto velkolepého kola.

 

Vídeň Vídeň
 

Navíc prostor před ním, Riesenradplatz, prošel před několika lety rekonstrukcí a dnes nabízí nostalgické vzpomínky na to, jak to zde vypadalo na přelomu 19. a 20. století.

Kromě Obřího kola však Prátr nabízí i řadu jiných atrakcí, a to pro děti různého věku. Všichni znají oblíbené strašidelné dráhy, kde se můžou děti i rodiče krásně bát.

 

Vídeň Vídeň

 

K dalším oblíbeným a spíše novějším vábidlům pak patří i kabinet voskových figurín Madam Tussaud.

Nicméně neschází zde ani adrenalinové zážitky, které si můžete vychutnat buď na známém řetízkovém kolotoči Praterturm, který je vysoký necelých 120 metrů a rychlost otáčení dosahuje až 60 km/hod. Takže pokud na to máte nervy a žaludek, můžete si vychutnat kouzelný výhled na Vídeň.

No a zapomenout nelze ani na horské dráhy, přičemž v letních dnech oceníte zejména osvěžení na vodní horské dráze Aqua Gaudi.

 

   

 

Najdete tu pochopitelně mnohem více atrakcí a zážitků, ať již motokáry, herny, houpačky, střelnice nebo větrný tunel „WIND-O-BONA“.  Celý zábavní park můžete projet vláčkem Liliputbahn.

A pokud budete chtít své ratolesti trošku zklidnit, můžete navštívit například vídeňský zámek Schönbrunn, k němuž patří i zoologická zahrada, která je nejstarší zoologickou zahradou na světě. Založena byla již v roce 1752, původně jako zvěřinec císaře Františka I. Štěpána Lotrinského.

 

Vídeň Vídeň

 

Dnes zde mohou děti i dospělí obdivovat asi 8500 zvířat, a to z více než 700 různých druhů. U některých zvířat navíc zahrada umožňuje zúčastnit se tzv. komentovaného krmení, které probíhá v předem uvedenou dobu.

 
Oficiální web v češtině: ZOO Vídeň (zámek Schönbrunn, ceníky, program, užitečné informace) čtěte zde
 

Zoologická zahrada je dostupná ze zámku Schönbrunn buď pěšky nebo lze využít panoramatického vláčku, který proveze návštěvníky celým schönbrunnským areálem. Jen pro zajímavost celý tento areál čítá asi 160 hektarů a vyhlídkový vláček umožní během necelé hodiny prohlédnout si ta nejzajímavější místa. Navíc je to zajímavá atrakce i pro malé děti, které by jinak cestu na vzdálenější místa těžko zvládly, anebo pro kočárky či vozíčkáře.

Větší děti pak mohou vyzkoušet, zda se dokážou dostat ze známého zahradního labyrintu Irrgarten v zámeckých zahradách nebo je zaujme návštěva nedalekého muzea kočárů, kde jsou k vidění nejen kočáry, ale i sáně, nosítka nebo dětské kočáry.

 

Vídeň Vídeň

 

 

Mimo jiné si zde můžete i prohlédnout kočár císařovny Marie Terezie, císaře Františka Josefa nebo Napoleona.

Vídeň zkrátka skýtá nespočet možností jak zde strávit příjemné chvíle s celou rodinou, kdy se rozhodně nikdo nebude nudit.

 

Vídeň

Vídeň


   
  Mohlo by vás zajímat: 10 míst ve Vídni, které stojí za návštěvu, čtěte zde
   

 

Autor: Puela

 

 

Čtěte také:

Ochutnávka vídeňského art-weeku

Zámek Schönbrunn ve Vídni

Nové autobusové zastávky Regiojet: Vídeň ...

Vídeňské hlavní nádraží (Wien Hauptbahnhof)

Regiojet: Prodloužení linky Krakov - Vídeň

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.