Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Dovolená u moře Rujána

Toto  německé souostroví se nachází v Baltském moři a jde o komplex, složený z asi 30 menších ostrůvků. Narození dříve, si jistě toto jméno spojí s dovolenou za minulého režimu. Rujána byla totiž často navštěvovaná, součástí takových dovolených byl stan, vlastní jídlo a plynový vařič.

Dnes se situace změnila a to dost zásadně. Rujána je totiž navštěvována lidmi z celého světa a jedná se o velice luxusní typ dovolené. Neexistují zde horší a lepší hotely, ale prostě jen dobré hotely, to platí i o službách, moři a všem ostatním.

 

 

Sassnitz

Sassnitz je hlavním i největším městem Rujány. Pokud se do Rujány vydáte, pak si do Sassnitz udělejte zaručeně výlet, nejlíp opakovaně, protože tohle město má skutečně co nabídnout. Je to také ideální příležitost, jak nakoupit dárečky a upomínkové předměty pro blízké, protože snad d v každé uličce se nachází nějaký ten menší obchůdek se suvenýry.

 

 

Pro příznivce válečné historie nebo obdivovatele techniky má město jedno velké lákadlo a to starou britskou ponorku. Do této ponorky se dokonce můžete podívat. Velice populární je fakt, že si můžete v ponorce prohlédnout snad vše, co vás napadne, platí zde jen jediné pravidlo, Pozor na hlavu!

Součástí této atrakce je i často spuštění nejrůznějších alarmů, kromě klasického poplachu je zde i siréna oznamující výbuch atomové bomby a podobně. Ponorka je tedy vhodná pro ty silnější z nás.

Město je vyhlášeno křídovými útesy, pokud je budete chtít vidět z blízka, z města vyplouvá každou hodinu loď, která vás k útesům doveze. Zde pak budete mít spoustu času, abyste si útesy prohlédly. Zajímavostí je, že křída se zde těžila více než 200 let a vyvážela se do celého světa.

 

 Tip na hotel: Ferienwohnung am Stadtrand Cena na noc - 1 820 Kč

 

Pokud si budete chtít prohlédnout nejznámější útes Königsstuhl, který se mimochodem objevil dokonce i v seriálu o majoru Zemanovi, pak si připravte 6 euro. Za tyto peníze uvidíte útes, dále také výstavu o vzniku života, vodní živočichy a jiné zajímavosti o přírodě. Pokud vás ale zajímá jen útes, pak nic platit nemusíte a můžete se vydat na 12 kilometrovou vycházku podél pobřeží.

Povinným výletem se postupně stal pochod na maják ležící na mysu Arkona. Maják je vidět již z města Putgartenu, zde si můžete koupit tradiční výrobky, které charakterizují ruční výrobu téhle oblasti, jde o nejrůznější keramiku, výrobky z jantaru a podobně. Z tohoto města se k majáku chodí pěšky, během cesty uvidíte řadu zajímavostí. Jde například o starý, dnes už téměř úplně rozpadlý val, který je důkazem, že zde sídlili Staroslované.

Další připomínkou je i socha boha Svantovíta. Vstup na maják stojí tři eura, což v porovnání s tím co uvidíte, opravdu není moc. Výhled totiž zahrnuje i pohled na Dánsko a dokonce i Švédsko. Pod majákem se můžete i vykoupat, moře je zde krásné a čas od času se na pláži ukáže i nějaký ten jantar.

 

 

     Hotely v této lokalitě

     Rügen-Hotel Sassnitz - 1 183 Kč

      

     Aparthotel Königslinie Sassnitz - 1 145 Kč
     IFA Rügen Hotel & Ferienpark Binz - 1 023 Kč

 

 

Doprava

Pokud vás na souostroví jede víc, pak je nejvýhodnější jet vlastním autem. I když je třeba počítat s tím, že ostrov je značně přizpůsoben  cyklistům, a je nutné kontrolovat, kde končí silnice a začíná cyklostezka. Další problém je parkování, to je zde jen zřídkakdy zdarma. Z těchto důvodů, řada lidí volí hromadnou dopravu. Můžete si koupit buď lístek na určitou trasu, nebo univerzální jízdenku, která je buď na den nebo týden.

Autobusová doprava je tady velice spolehlivá, přesná a hlavně jezdí poměrně často.

Denní jízdenky pro Rujánu: 11 euro dospělý, 8 euro děti do 14 let, rodina 2 dospělí + až 3 děti 22 euro. Týdenní jízdenka Rujána + Stralsund: 41 euro. Měsíční jízdenka Rujána + Stralsund: 125 euro.

 

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Baltské moře - informace

 

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.