Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Great Ocean Road

MořeJe nejkrásnější cesta na jihu Austrálie. Great Ocean Road pro nás začínala v Melbourne a končila v Adelaide. Ale oficiálně je dlouhá 243km a začíná asi 90km za Melbourne a končí přibližně v půlce cesty do Adelaide.

Jako první jsme navštívili Bells beach. To byly panečku vlny. Také asi proto je tato pláž velmi vyhlášená mezi světovými surfaři! Pěkné, jen kdyby tolik nefoukalo...Poobědvali jsme na dřevěné vyhlídkové plošince a vyrazili na další zajímavá místa.

Další zastávka bylo golfové hřiště v Anglesa. Ale ne snad proto, abychom si zahráli golf. Ale abychom spatřili klokany v divoké, tedy divoké golfové, přírodě. Ani bych dříve neřekla, jak mohou být klokani velcí. A ani příliš kamarádští nám nepřišli. Radši jsme si drželi odstup.

 

 

Poté se do navigace zadal Split Point a zanedlouho jsme kráčeli ke krásnému majáku. Pamatuji si na zlatavý písek všude kolem nás a do toho zasazený čistě bílý fotogenický maják.

Great Otway Národní Park se svým pralesem, vodopády a majákem na mysu Otway nás zdržel na další chvilku. Great Ocean Road nabízí tolik míst k zastavení a prozkoumání, že je snad lepší si cestu rozdělit na dva dny. V lese nás malinko vystrašila upozornění na hady, ale na to by se měl člověk přeci připravit, vždyť je v Austrálii. Nakonec musím říct, že se na nás žádný nepřiplazil podívat. Naštěstí!

 

Great Ocean Road

 

Ještě se vrátím k majáku na mysu Otway, protože si to zaslouží. Tento maják je nejstarší a nejdůležitější v Austrálii! Za vstup zaplatíte 19.50$. A víte, že se můžete kochat oceánem a útesy spolu s výbornou kávou z Lightkeeper’s Café?

Nejznámější vyhlídka 12 Apoštolů za Great Otway Národním Parkem vypadala jako na Václaváku. Davy turistů proudily všemi směry a všichni cestovatelé měli stejný cíl jako my. Dostat se na vyhlídkový útes a obdivovat skalní pilíře vystupující z moře. Několik pilířů bylo spojeno k hlavnímu skalisku. Za to prodírání davem to stálo!

Na naší papírové mapě bylo stále zaznamenáno pár dalších zastávek. Jedna z nich se jmenovala Loch Ard Gorge. Doporučovala bych dojít až k Thunder Cave. Na rozhledně budete za pár minut, ale k Thunder Cave musíte chvíli šlapat.

London Arch musí být rájem pro fotografy. Vážně panoramatické místo. Divoký oceán tu vymlel díru do skály a vytvořil takovou kamennou bránu. V Bay of Islands strávíte asi další hodinku. Prostě a jednoduše oceánská cesta se spoustou značek a cedulí označujících zajímavá místa vás donutí k zastavení.

Možná, že nakonec by to chtělo menší změnu. Vždyť těch skalisek a útesů, vln a majáků musíte mít dost. Co takhle zastavit v malebné staré rybářské osadě Port Fairy?

Pokud nejste velký fanoušek jízdy autem, můžete si hodit batoh na záda a vydat se na Great Ocean walk. Jenom 91km pěšky!

A na závěr bych vám chtěla doporučit zastavit v kempu v Cape Otway. A proč? No ubytovávat se tam nemusíte, jen tam zastavte a zvedněte hlavy do korun stromů a pátrejte očima po šedých chlupáčích. Není nad to vidět koaly v divoké přírodě.

Autor: Diana S.

 

 

 


 

   
  Čtěte také:
 

Cesta do Austrálie

 

Měna a ceny v Austrálii

 

Tipy a rady na cestu do Austrálie

   

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.