Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Gruzínské Batumi – letovisko plné kontrastů

Gruzie je stát ležící na pomezí dvou světadílů - Evropy a Asie. Většina návštěvníků sem míří kvůli Kavkazu, hornaté území zaujímá podstatnou část celkové rozlohy země. Není to ale jediné turistické lákadlo, protože západ Gruzie tvoří pobřeží Černého moře. Největším přímořským letoviskem je město Batumi.

 

 

Luxusní kolonáda a pasoucí se krávy

 

Batumi má přibližně 150 000 obyvatel a je to hlavní město Adžárie (jedné z autonomních republik Gruzie). Leží přímo na pobřeží Černého moře nedaleko od hranic s Tureckem. Jedná se o významný mezinárodní přístav, nachází se zde také rafinérie a s nimi související továrny chemického průmyslu (vede sem totiž ropovod ze sousedního Ázerbájdžánu). Kromě toho je ale Batumi v letní sezóně téměř obsazené návštěvníky (především z Ruska a Arménie), kteří se sem přijíždí rekreovat.

 

 

V nedávné době bylo ve městě pro turisty vybudováno široké zázemí, nalezneme zde luxusní hotely, restaurace, bary a kasina. Mezi těmito nově postavenými budovami se však i v centru krčí chátrající paneláky. Podobných kontrastů nalezneme v Batumi více. Na pobřeží byla vybudována rozsáhlá a moderní kolonáda s palmami, není však neobvyklé, že přímo na ní se spokojeně pasou krávy. Koupání v moři pak mohou znepříjemňovat výpary z blízké rafinérie, ale i v okolí města je možné nalézt místa s čistou vodou.

 

 

Co navštívit v Batumi

Stalinovo muzeum – Stalin ve městě pobýval pouze několik málo měsíců, přesto je zde na jeho počest vybudováno muzeum, návštěvník se musí připravit na to, že se v něm setká s odlišným pohledem na tohoto diktátora.

Botanická zahrada – je rozsáhlá a rostou v ní tisíce rostlin subtropického klimatického pásma, je rovněž oblíbeným místem pro setkávání a pikniky.

 

 

Hlavní tržiště – jeho jedinečná atmosféra působí orientálním dojmem, při nakupování můžete zkusit smlouvat.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Poloha a hranice Gruzie

 

Hlavní město Gruzie

 

Sedm nových linek do Gruzie spustí maďarský Wizzair

 

Jak dlouho trvá cesta letadlem do Gruzie?

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.