Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Italské Lignáno láká na dovolenou rodiny s dětmi

Pokud hledáte příjemné místo pro rodinnou dovolenou v  Itálii, vydejte se s rodinou k Italské riviéře do městečka Lignano. Město je rozděleno na tři části Sabbiadoro, Pineta a Riviera, kde se nachází Camping Village Pinomare. Camp je označen čtyřmi hvězdami. A není divu, protože služby, které vám může poskytnout, jsou na vysoké úrovni.

Ubytovat se můžete v mobilních domech. Vybrat si můžete domečky od 2 osob až 6 osob. Více pokojové mobilní domy jsou vybaveny až třemi WC. Kuchyňky jsou plně vybaveny kuchyňským příslušenstvím. Pokoje jsou velmi čistě uklizené a jsou prostorné. Součástí mobilních domků je i venkovní posezení s malou předzahrádkou. Všechny domky jsou situovány tak, aby ubytovaní hosté měli dostatečné soukromí. Domečky se nachází v malebném borovicovém háji, vše je obklopeno rozmanitými druhy rostlin a květin.

 

  Tip na hotel: G/Hotel Lignano  Cena na noc pro dva - 2 100 Kč
  Tip na hotel: Hotel Mimosa Cena na noc pro dva - 2 202 Kč

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

V kempu kromě ubytování v mobilních domech je i možnost kempování ve vlastních stanech nebo karavanech.

Pláž je od kempu vzdálena asi 100 m. Najdete zde krásně čisté písečné pobřeží. Voda je průzračně čistá. V ceně ubytování je i zapůjčení vlastního lehátka a slunečníku. Na pláži se pro děti nachází dětský kolotoč, nafukovací skákací hrad, houpačky a síť na plážový volejbal. Pláž je vybavena wc a sprchami.

 

 

V areálu kempu je k dispozici několik bazénů. V bazénech je slaná léčivá voda. Některé bazény mají teplotu kolem 24 stupňů a některé až 34 stupňů. Děti si užijí vodní skluzavku, různé masážní trysky a vodopádky či gejzíry. Jeden z bazénů je i zastřešený, což je vhodné při nepříznivém počasí.

 

V kempu pro děti naleznete krásné dětské hřiště, vedle naleznete skákací trampolínu či koutek se zvířátky.

Kemp je vybaven restaurací a obchodem.

Pokud máte děti, můžete se s nimi vydat na výlet do nedaleké zoologické zahrady. Najdete jí pod názvem Parco ZOO Punta verde. Zoo je svou rozlohou malá, ale jistě vás potěší nádhernou přírodou a různými druhy tropických rostlin a květin. Zvířata jsou ve výbězích ke spatření velmi zblízka. Největší hvězdou zoo bylo lachtaní mládě.

 

Hledáte-li pro děti zábavu na celý den. Vydejte se s nimi do zábavního parku Gulliverlandia, který se nachází do 5km od kempu. Děti v parku naleznou zábavnou dlouhou skluzavku, dinopark, horskou dráhu, skákací hrady, dětský vláček. Malé děti zaujmou plastová autíčka, ve kterých se pomocí vlastních nohou budou moci sami odrážet. Starší děti neodolají jízdě na motokárách. Velmi zajímavou atrakcí je pohyblivá vyhlídková věž. Z výšky si můžete prohlédnout nádherné italské pobřeží.

V horkých letních dnech vám jistě přinesou zábavu i prvky zaměřené na hrátky s vodou. Velice zábavné jsou třeba děla, která stříkají vodu a děti se mezi nimi snaží probíhat.

 

 

Součástí parku je i akvárium. Zde si můžete prohlédnout různé velikosti mořských  ryb. Akvária jsou pestře vybavena, pro život ryb a tak návštěvníci se mohou pokochat opravdu nádherným mořským prostředím.

Další výlety, které můžete v okolí podniknout je třeba do nedalekého aquaparku či se můžete vydat na výlet lodí do nedaleké zátoky. Velmi blízko jsou také italské Benátky.

Pokud chcete prožít krásnou dovolenou, toto místo je tím pravým zážitkem pro vaši rodinu.

 

Přehled ubytování v této lokalitě

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Cristina Cestariolli, Lignano Sabbiadoro

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.