Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Lignano Sabbiadoro

Foto, en.wikipedia.orgAbychom vám mohli představit tohle město, a neustále se nezakoktávali, zůstaneme u Lignana. Toto  italské město, které je centrem poloostrova v provincii Udine je velmi oblíbeným přímořským letoviskem.

 

 

 

Oblíbené především pro své písečné pláže, které mají různé barvy! Přesněji je zde k vidění 19 škál barev! Pláže jsou řazené do sektorů 1 až 19. Dohromady měří necelých osm kilometrů. Posety jsou malými bary, kde si můžete v klidu posedět u osvěžujícího drinku, a kochat se jedinečnou přírodou jadranského pobřeží.

Lignano je rozděleno do tří částí. Střed města se nazývá Pineta, hlavním zábavním centrem je Sabbiadoro, na západě pak leží Riviera. 

 

 

Ideální volba pro rodinnou dovolenou...

Toto letovisko je ideální volbou pro rodinnou dovolenou s malými dětmi. Pobřeží zde má velmi malý spád, takže je vhodné pro děti. Mohou si v pohodě hrát i několik metrů od pobřeží, a vy se tak nebudete bát o jejich bezpečnost. Moře je i přes písčitou pláž průzračné. Na písečné pláži si děti vyhrají, ideální je pro malé stavitele. 

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

 

Ve městě je také aquapark, jedná se o opravdu obrovské centrum, jedno z největších v Evropě. Děti si jej rozhodně užijí. Vyřádit se mohou také v Junior parku, kde si zadovádějí na skákacích hradech, nebo si prolezou opičí dráhu.

Nebo navštivte dětský pohádkový svět Gulliverlandia, protože ten opravdu stojí za to, a bude bavit i vás! Co takhle shlédnout představení cvičených lachtanů? Nebo si projít akvárium s jedinečným podmořským tunelem? Na tyhle zážitky jen tak nezapomenete!

 

 

 

Také pro páry...

Lignano je ideálním místem pro potápění. Dokonce si zde můžete vyzkoušet i potápění s profesionály, kteří vás provedou potápěčským kurzem. A když už jsme u toho sportu... Nachází se zde také golfové hřiště, a ve městě je také řada cyklostezek. Kola si můžete na místě zapůjčit. 

Partneři možná ocení výlet do Benátek. Z Lignana je to totiž jen kolem 90 kilometrů. Jeden den můžete věnovat tomuto romantickému výletu. 

Nezapomenutelným zážitkem jsou procházky večerním městem. Celé město má svoji historickou kulturu. Turisté se procházejí kolem fontán, proplétají se úzkými uličkami, a vychutnávají si výbornou italskou zmrzlinu. Nebo si vychutnejte tradiční italskou kávu v jedné z místních kaváren.

Jestliže se budete chtít večer pobavit, najdete zde mnoho diskoték a barů. Za dobrým jídlem můžete vyrazit do jedné z restaurací. Zejména dámy nejspíše ocení nákupní promenádu uprostřed města. Večer zde také probíhají koncerty pod otevřeným nebem.

 

Ubytovat se můžete v jednom z hotelů, penzionů, nebo v soukromém apartmánu. 

 

Nejlevnější výběr z bookingu

 

Hotel Adria

Cena na noc pro dva -  1 571 Kč
 

Hotel Bologna

Cena na noc pro dva -  2 062 Kč

 

Proč si vybrat dovolenou právě v Lignanu?

  • malá vzdálenost od České republiky - pouze 600 km od hranic

  • perfektní turistický servis

  • dokonalé vyžití pro děti i dospělé

 

       Autor: Ivana Havelková

 

 

 

Další podobné články:

Italské Lignáno láká na dovolenou rodiny s dětmi

Do Lignana za psí pláží

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.