Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Kam se vydat v Innsbrucku

Innsbruck je hlavním městem Tyrolska v Rakousku a nachází se v předhůří Alp. Žije zde cca 128 tis. obyvatel.

 

 

 

Historie

Innsbruck nepatří mezi nejstarší města Evropy, ovšem jeho historie je přesto velice zajímavá. Nejstarší pozůstatky jsou urny s lidskými ostatky, které pocházejí z mladší doby kamenné a z doby bronzové.

Zásadním okamžikem historie dnešního Innsbrucku bylo rozhodnutí Římanů postavit zde pevnost, která bude chránit obchodní cestu do Itálie. Z tohoto faktu město těžilo celá staletí, rozrůstalo se díky svému strategickému postavení.

 

 

Innsbruck byl téměř vždy sídlem největších osobností Rakouska, žili zde císaři i králové. Rok se zde pokoušel prokázat čarodějnictví i Heinrich Kramar, naštěstí ale neuspěl a město opustil. Během válek bylo město často bombardováno, takže zde naleznete velice stará místa ale i spoustu nových domů.

 

 

Kam se určitě vydat?

Císařský zámek - po celém městě najdete plno pamětihodností, za které Innsbruck vděčí císaři Maxmiliánu Habsburskému, císařský zámek není výjimkou. Byl dobudován v baroku a jeho součástí jsou i překrásné zahrady.

Dvorní kostel - je opět dílem, jehož výstavbu podmínil Maxmilián. Pravděpodobně největší pýchou kostela je sochařství, jsou zde sochy všech římských císařů od Karla Velikého až po Habsburky.

Navštivte také zámek Ambras, starou sněmovnu a také Premonstrátský klášter Wilten.

 


Mohlo by vás třeba zajímat: Bližší informace o Letišti Innsbruck (INN) naleznete zde

 

Ubytování

Innsbruck je městem lyžování, proto je zde opravdu spousta hotelů, které nabízejí širokou škálu ubytování, přes opravdu luxusní hotely, až po levnější ubytovny. Pokud ale hledáte jak levné, tak i krásné ubytování zkuste hledat zde.

Clubhotel Götzens

Cena na noc pro dva - 1 877 Kč

Gasthof Ölberg

Cena na noc pro dva - 2 125 Kč

Heimgartl

Cena na noc pro dva - 2 210 Kč

 

Doprava

Nejlepší možností, jak se dopravovat po Innsbrucku je využít hromadnou dopravu, která je zde přesná, čistá a spolehlivá. I když jde o menší města, platí zde stejná pravidla jako pro zbytek Rakouska, to znamená, že hromadná doprava je zde opravdu dobře zařízená. Dokonce i cena je příjemná, za lístek na hodinu zde zaplatíte 1,9 eura, což na evropskou metropoli není moc.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Briana Jones Chase, Innsbruck

 

 
 Dalšího průvodce tímto městem čtěte zde
 

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: 

Vlakové nádraží - Innsbruck Hauptbahnhof

Největší jezera v Rakousku

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 07.03.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.