Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Výlet na Kangaroo Island

Kangaroo islandNa třetí největší ostrov Austrálie jsme se vydali v srpnu a musím říct, že nebylo zrovna velké teplo. Australské zimy bývají sice velmi mírné, ale studený vítr se do nás opíral vší silou. Obzvlášť na takovém větrném cípku, jako je Admiral’s Arch.

Nejimpozantnější přírodní útvar ostrova. Admiral’s Arch – díru ve skalisku, najdete ve Flinders Chase Národním Parku. Samotný útvar by asi sám o sobě nebyl tolik zajímavý, jenomže se stal domovem desítek tuleňů, a tak má turista o důvod víc, takové místo navštívit. Pozorování mláďat jsme si náramně užili.

 Celkově musím podotknout, že Kangaroo Island je přímo stvořený na pozorování volně žijících zvířat. Na které ještě můžete narazit? Samozřejmě na klokany, poté na tučňáky, ptakopysky a třeba i koaly. A to nemluvím o bohatém ptactvu!

 

Poloha ostrova, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Pojďme se vrátit zpátky do národního parku. Nemůžete přeci opominout krásný, ač pro veřejnost nepřístupný maják Cape du Couedic a proslulé Remarkable Rocks. 5000 milionů let staré kameny přece chcete vidět. A můžete se k nim vydat i blíž a u nevšedních balvanů se vyfotografovat.

Co ale pokládám za nejlepší nápad, je počkat si na západ slunce a nebo si naopak přivstat a zažít nezapomenutelný východ. Připravte se na davy lidí. To je ale asi tak jediné mínus tohoto magického místa.

Co se nám na ostrově ještě líbilo?

Téměř 1000 hektarů rozlehlé mokřiny se spoustou ptactva. Stromy vyrůstající z mokřadů dodávaly místu tajemnou atmosféru. A právě v Murray Lagoon jsem poprvé spatřila pelikány ve volné přírodě.

 

Kangaroo island

 

Na ostrov nacházející se asi 112 kilometrů jihozápadně od Adelaide máme krásné vzpomínky ze čtyřdenního putování. Pokud budete mít zájem navštívit ostrov s asi 4400 obyvateli, zakupte si lístky u lodní společnosti Kangaroo Island SeaLink. A připravte se na boj s mořskou nemocí, zdejší vody bývají často rozbouřené!

Užijte si dobrodružnou plavbu a pobyt na ostrově!

Autor: Diana S.

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Austrálie

Nejvyšší hora Austrálie

Austrálie z Prahy za 13 980 Kč

Doba letu do Austrálie

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.