Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejvyšší hora Austrálie

Foto, cs.wikipedia.orgNejvyšší horou pevninské části australského kontinentu se stal s 2 228 metry Mount Kosciuszko. Vrchol je součástí Sněžných hor, které se rozkládají při jihovýchodním pobřeží kontinentu v provincii Nový Jižní Wales a zároveň tvoří podcelek Australských Alp.

Jméno dostal podle polského generála Tadeusze Kościuszka od polského badatele Paula Edmunda Strzeleckého, který zdolal jeho vrchol v roce 1840 jako první.

Dodnes tu zůstaly patrny stopy po zalednění, panovalo zde k tomu ideální klima. Proto v okolí najdeme řadu jezer glaciálního původu. Australské Alpy také představují jediné místo, kde na kontinentu pravidelně sněží. Vzdor drsnému podnebí bychom tu ale objevili poměrně pestrou přírodu.

 

Mount Kosciuszko, nebo taky "největší australský kopec" je součástí nejdelšího horského útvaru nazývaného Great Dividing Range. Sněžné pohoří je v Austrálii jedinou oblastí, kde můžeme najít lyžařské areály. Během letního období na vrchol hory vede snadný výstup, který nám usnadní lanovka. Zdolání hory nám tak zabere maximálně půlku dne.

 

V zimě tak láká Mount Kosciuszko lyžaře a snowboardisty, v létě milovníky pěší turistiky. Okolí hory bylo za účelem ochrany přírody vyhlášeno národním parkem. Pod něj spadají dvě lyžařská střediska a na jejich založení se dokonce podíleli českoslovenští imigranti.

 

Poloha hory, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Free Two Roam

 

 
         Mohlo by vás zajímat: Nejvyšší hory Austrálie a Oceánie
 
  Pořadí Země Výška Vrchol  
    1. Šalamounovy ostrovy 2335 m Mount Popomanaseu  
    2. Austrálie 2228 m Mount Kosciuszko  
    3. Vanuatu 1879 m Tabwemasana  
    4. Samoa 1858 m Silisili  
           
 

 

 

Podobné články:

Nejvyšší hora jižní Ameriky

Nejvyšší hora Slovenska

Nejvyšší hora Rakouska

Nejvyšší hora světa

Nejvyšší hora Evropy

Nejvyšší hora Šumavy

Nejvyšší hora Polska


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.