Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kings Canyon

JeštěrkaV královském kaňonu jsem se poprvé setkala s pravou drsnou australskou krajinou. Bylo to v zimě roku 2014 a stejně se teploty šplhaly do závratných výšin. V nejteplejších dnech teploměr ukazuje až 36 stupňů celsia a proto zkušení Australané radí vydávat se do kaňonu před 9 hodinou ranní.

Nejvíce se doporučuje pozorování východu slunce z 300 metrů vysoké vyhlídkové skály. A díky tomu se i vyhnete nesnesitelnému horku v červené zaprášené a nehostinné oblasti. Ale nenechte se zmást, oblast to je vskutku zajímavá!

 

Kde leží Kings Canyon?

Kings Canyon najdete mezi Alice Springs a známou červenou horou Uluru. Pokud se právě nacházíte v Alice Springs, tak jenom 450 km a jste v kaňonu. Pokud obdivujete Uluru, tak vás čeká 300 km po zaprášených australských cestách. Rozpálené skály hledejte uvnitř Watarrka Národního Parku v Severním Teritoriu.

 

 

Skály se utvářely 300 milionů let a byly domovem kmene Luritja. Tito Aboriginci tu žili asi 20 tisíc let. Celá oblast je kulturním dědictvím s dlouhou historií, a proto by se návštěvníci měli chovat uctivě. Pokud byste měli zájem o místního průvodce, který vám poutavými historkami přiblíží kulturu Aboriginců, není to žádný problém! V Kings Canyon resort vám někoho rádi doporučí. 

Nyní vám napíši pár řádků o neskutečně krásné procházce útrobami kaňonu. Túra se jmenuje Kings Canyon Rim Walk a zabere vám to asi 3.5 h času. A v nohách budete mít 6km. Možná si říkáte, pár kilometrů, tři hodinky,...Ale připočtěte si k tomu horko, velké stoupání hned na začátku a žádný stín. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody! Nepodceňte to!

 

Kings Canyon

 

A co od procházky očekávat?

Nádherné výhledy do všech světových stran, setkání s ještěrkami – snad jen s ještěrkami! A neuvěřitelnou nádheru zahrad uvnitř kaňonu. Zelená oáza v „Gardens of Eden“ se nabízí k odpočinku. Využijte tedy pohostinnost zeleně.

Přeji vám krásné cestování v drsné Austrálii.

Autor: Diana S.

 

 

     
    Čtěte také:
   

Cesta do Austrálie

   

Měna a ceny v Austrálii

   

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

   

Největší letiště v Austrálii

     

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 14.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.