Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Lázeňská Kudowa-Zdrój

pl.wikipedia.orgKousek za hranicemi České republiky s Polskem najdete krásné lázeňské město Kudowa-Zdrój. Pokud do městečka vyrazíte z Náchoda, což je ostatně nejlepší nápad, můžete popíjet kávu a ukusovat zákusek v některé z mnoha kaváren asi tak za 10 minut jízdy autem. Do Kudowa-Zdrój, česky Chudoby, se dokonce snadno dostanete i autobusem.

Naši prohlídku města začneme u jezera, kde začíná promenáda. Už u samotného jezírka s vodotryskem budete mačkat spoušť svého fotoaparátu jako o život. Cestička lemovaná stromy a lavičkami vás zavede ke krásné budově, ve které si určitě dopřejte onen zmiňovaný zákusek a kávu. Po cestě musíte ochutnat pramen, který vyvěrá na mnoha místech z fontán. Voda je chutná a osvěžující.

 

Tip na ubytování:  Willa Sanssouci Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
Tip na ubytování:  Villa Carmen & SPA Cena na noc pro dva - 1 200 Kč
Tip na ubytování: Hotel Amalia Cena na noc pro dva - 1 400 Kč

 

pl.wikipedia.orgPokud stojíte před budovou o víkendu, určitě neodoláte stánkům s různými suvenýry, ozdobami a dalšími věcičkami. Budete-li mít štěstí, potkáte i pouliční umělce se svými triky a kousky.

V další části Chudoby navštivte parčík se sochami hudebních nástrojů. U harfy nebo piana v životní velikosti se čekají fronty na vyfocení.

Doufám, že jste si nezapomněli plavky! Ty se vám totiž budou určitě hodit. Až budete mít dost procházek, navštivte aquapark s tobogánem. Úžasný komplex, kde se vyřádí úplně každý nabízí proud, trysky, tobogán, plavecký bazén a další vychytávky za výbornou cenu. Pokud nejste příznivci aquaparku a chtěli byste si v klidu zaplavat a navštívit saunu, zkuste hotel, který stojí naproti aqua centru. Hotelový bazén, který je zpřístupněn veřejnosti, je dnes možná oblíbenější než aquapark. Nevím proč, oba mají své.

 

pl.wikipedia.org pl.wikipedia.org
   

Strávíte-li v Chudobě noc, naplánujte si na druhý den výlet do Bludných skal. Bludné skály najdete kousek za městem a pokud máte s sebou kola, dáte si pořádně do těla. Skalní bludiště se nachází na pořádném kopci! Po bloudění ve skalách si vylovte pstruha k obědu v nějaké venkovní restauraci s jezírkem a zakončete tak pohodový pohraniční výlet.

Autor: Diana Schirlová

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Baltské moře u polského pobřeží

Severní polské městečko Miedzyzdroje

Zakopane: populární turistické středisko najdete v jižním Polsku

Polskibus: Jednosměrné jízdenky od 13 Kč

Nejvyšší hora Polska

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.