Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Legoland - ráj pro děti i rodiče

LegolandJedním z míst, kde zaplesá srdce dětí i dospělých, je jednoznačně světoznámý park Legoland. Na světě bylo vybudováno několik těchto parků, ale my jsme si k návštěvě vybrali ten, co je k nám nejblíže, tedy Legoland Deutschland v Günzburgu, nedaleko od Mnichova.

 

Tento park byl otevřen již v roce 2002 a zahrnuje necelých 44 hektarů pozemků, což je plocha asi 26 fotbalových hřišť.. Sice jsme si podrobně prostudovali dostupné materiály, takže jsme věděli, že park je rozdělen na sedm hlavních částí, ale nedokázali jsme si úplně představit, co nás tu čeká.

 

 

 

Legoland je park, který je určen pro všechny věkové kategorie, takže si každý přijde na své.

Já jsem se nejvíce těšila na populární vzorovou vesnici Lego Miniland, která nabízí modely těch nejznámějších míst z celého světa, vyrobených z tisíců opravdových Lego kostiček. Na jednom místě si zde pak můžete prohlédnout Benátky, Hamburg, proslulý bavorský Neutschwanstein nebo fotbalový stadion Allianz arena. Všechny modely jsou postaveny v měřítku 1:20.

 

 

Ovšem děti přitahují především horské dráhy, kterých tu sice není tolik jako v jiných zábavních parcích a naštěstí pro rodiče nejsou ani tak extrémní, ale přesto je na co se těšit. Některé dráhy jsou určeny pouze pro starší děti, ale i zde je nutné dávat na sebe pozor. Hlavně na to, jak se v nejkritičtějších místech tváříte, protože na různých místech jsou umístěny kamery, které vás v nestřeženém okamžiku vyfotí, a tento výraz hrůzy si pak můžete po ukončení jízdy vychutnat ve stánku, kde si tuto upomínkovou fotografii můžete i zakoupit.

 

 

Jednotlivé části parku jsou zaměřeny tématicky, podle programů které vyrábí společnost LEGO. Takže se zde nachází třeba pirátská zóna, kde se můžete zúčastnit lodní bitvy. Užijete si spousty zábavy a doufejte, že bude teplé a slunečné počasí, protože municí je čistá voda :-)

    

Oblíbenou atrakcí jsou také lodičky, které mohou děti ovládat nebo větší loďky, na nichž se mohou projet.

 

 

Neméně zábavy nabízí i Adventure Land, tedy země plná dobrodružství. Tady najdete další úžasnou horskou dráhu, projíždějící pod vodopádem, který vás může pěkně pokropit. Menší děti si mohou i zajezdit na malých kánoích kolem vody. A nechybí tu ani dobrodružné hřiště plné překážek, stoupaček, prolézaček a vůbec všeho, co děti milují a dosyta si je užijí.

 

 

A najdete zde také Monster Trucks, pochopitelně na dálkové ovládání J. V království rytířů si děti mohou vyzkoušet vytáhnout z kamene památný zlomený meč krále Artuše.

Zkrátka německý Legoland je barevný svět plný kostiček, akce, zábavy a dobrodružství. Z výšky s můžete pokochat pohledem na park a okolí z vyhlídkové věže v parku nebo se můžete zúčastnit vyhlídkového letu balonem.

 

Legoland Legoland
 

 

 

Park je zaměřen především na děti, ale dospělí si zde užijí neméně zábavy. Kromě řady atrakcí zde mohou děti navštívit i LEGO dílny, kde si mohou ze svých oblíbených LEGO kostek postavit, co je napadne. A pochopitelně, k velké radosti rodičů, si ve zdejším obchůdku mohou stavebnici i zakoupit. A LEGO se zde dá koupit i na kila J

V parku také můžete nalézt i celou řadu známých osobností – sportovce, vědce, i nejrůznější cizokrajná zvířata.

    

Jeden den v parku rozhodně nestačí. A proto zde vybudovali Legoland Holiday Village, kde se mohou hosté ubytovat v některé ze zdejších rekreačních chat. A pokud někdo chce prozkoumat celý park a neunavit se u toho, můžete využít zdejší LEGO vláček.

 

 

Legoland pochopitelně nabízí i celou řadu možností stravování. Ať už jde o klasické fast foody s hamburgery nebo typický „šnicl“, ale dát si zde můžete i něco sladkého nebo hromadu marinovaných žebírek :-)

Navštívit Legoland se svými ratolestmi by měl každý správný rodič. Je to přece místo, kde se lidé baví, radují se ze života a jednoduše si užívají, což jim mimo jiné umožní zapomenout na starosti všedního dne.

Mohlo by vás zajímat: Cestopis o legolandu v Dánsku

 

Autor: P.U.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.