Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Londýn v období adventu

Před Vánoci do Londýna

Možná je Londýn deštivé město, ale nikdo mu nemůže upřít jeho kouzlo, a to ani, pokud jeho ulice zrovna bičuje neúnavný déšť. Ale tím nejromantičtějším a nejkouzelnějším místem se toto město stává zejména před Vánoci. Pokud tedy plánujete výlet, určitě byste měli zvážit návštěvu právě v tomto ročním období.

 

 

Místa, jenž byste neměli opominout

A která místa stojí za to navštívit právě v období adventu? Určitě se vyplatí vydat se procházkou z Oxford Circus přes Regent Street směrem do Covent Garden.

 

Regent Street

 

Regent Street je možná nákupní ulice, plná všech světoznámých značek, ale výzdoba v podobě andělů je zkrátka nezapomenutelná a opominout byste jí zcela určitě neměli. A poté se můžete posadit na oběd či kávu do Covent Garden, která je naopak plná malebných kaváren a restaurací.

Další den se můžete vrátit do dětských let a jít si zabruslit na provizorní lední plochu před Přírodopisným muzeum. Není totiž nic tradičnějšího pro Londýn v zimě než právě lední bruslení. Celou atmosféru vám k tomu navíc bude dokreslovat vánoční strom Swarovski.

V neposlední řadě stojí za návštěvu také zábavný park Winter Wonderland v Hyde Parku, který je tím pravým místem, pokud si chcete užít předvánoční náladu. U vstupu si můžete koupit svařené víno a pokračovat napříč parkem. A i když zrovna nejste příznivcem všelijakých atrakcí, toto místo vás zcela určitě uchvátí. V areálu můžete totiž obdivovat například sochy z ledu či se zajít podívat na některou z show, v rámci Winter Palace Theatre.

 

 

A samozřejmě ani v tomto evropském městě nechybí vánoční trhy. Za návštěvu stojí určitě London Bridge City Christmas Market nebo v trhy u galerie Tate Modern.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Vánoční nakupování v Londýně

 

 

Čtěte také:

Nové anglické bankovky

British Airways posílí linky mezi Prahou a Londýnem

MHD v Londýně

Vlaková doprava v hlavním městě Anglie

Letiště v Londýně

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.