Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Mahdia - Tunisko

TuniskoTunisko je stát, jehož název je odvozen od hlavního města Tunis. Pro náš pobyt jsme si vybrali letovisko Mahdia, které se nachází asi 150 kilometrů od hlavního města.

Toto místo jsme si zvolili záměrně proto, že jsme si přečetli pěkné recenze o historickém centru města. V 10. století totiž byla Mahdia velmi významná. Rovněž nás zaujaly krásné hotelové komplexy, které na fotografiích vypadaly pohádkově. Ani ve skutečnosti nás hotelový komplex, který jsme si vybrali, nezklamal.

 

Mahdia

 

Ubytováni jsem byli na okraji města. Celý pobyt nás bavili animátoři, kteří měli na každý den připravený zajímavý program. Večer vždy na celý hotel vykřikovali: "Show time! Show time!". A my jsme se těch jejich vystoupení vždy rádi zúčastnili, protože byly vždy originální a zábavné. 

 

Mahdia

 

Krásné bazénky, trávníky, palmy, upravené chodníčky... Prostředí okolo hotelu je k relaxaci ideální. Lehnete si na lehátko, vyberete si bazén, u kterého nehraje hudba, a můžete si na chvíli zdřímnout. Nebo obsadíte lehátko u jednoho z bazénů, kde hraje skvělá hudba, a animátoři se během pár minut postarají o to, abyste měli skvělou náladu! Můžete si s nimi zatancovat pár tanečků, zacvičit jógu nebo vodní aerobik. V moři si pak můžete společně s dalšími turisty zahrát vodní pólo.

 

Tunisko

 

Pokud jsme se chtěli jet podívat do centra města, museli jsme si vzít taxi, které však cenově vyšlo velmi příznivě. Večerní procházky městem úzkými uličkami plné života jsou rozhodně zajímavým zpestřením pobytu. Všude jsou kavárny, restaurace, občas narazíte na nějaké menší náměstíčko. Jinak všude procházíte okolo bílých domů, zahrádek a zeleně. 

 

Tunisko

 

Abych pravdu řekla, necítila jsem se tam však příliš bezpečně, proto jsme tento výlet podnikli jen jednou. Za bílého dne by však tato "výprava" byla daleko příjemnější.

 

 

Nemohli jsme si však nechat ujít výlet džípem k písečným dunám, a projížďku na velbloudech. Musím však uznat, že k vidění toho mnoho není. Kromě kaktusů, a nekonečných písečných pláží vás asi nic příliš neoslní. Největším zážitkem je tedy samotný velbloud, který vás trpělivě veze dvě hodiny po písečné cestě, snáší mouchy, které mu neustále sedají na oči, a jen občas se otráveně oklepe.

 

Tunisko

Tunisko

Tunisko

 

Nakonec vám velbloud předvede, jak zvládne "na ex" vypít láhev Coca Coly! Musíte mu zatleskat, jinak se urazí, a odmítne svůj mistrovský kousek zopakovat!

 

Velbloud

 

Místní obyvatelé nám také ukázali, jakým způsobem pečou chleba. Ochutnali jsme jej, a musím říct, že nebyl vůbec špatný! Zvláštní čaj, z nevábně vyhlížejících skleniček jsem však odmítla. A nebyla jsem sama. Tunisané jsou ale pohostinní, to se musí nechat.

 

Tunis 

 

Dovolená v Tunisku byla moc hezká. Je to ideální relaxační dovolená pro všechny, kteří chtějí alespoň na pár dní vypnout.

Autor: Ivana Havelková

 

Mahdia

 

 

 

Letenky do Tuniska na Kiwi.com

Tunisko

Tunis

Mapa, seznam tuniských letišť 

 

Mohlo by vás zajímat:

5 míst, která musíte navštívit v Tunisku

Čím se platí v Tunisku?

Letiště - Tunisko

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.