Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Město chrámů Chiang Mai

SloniChiang Mai, růže severu, jedno z nejkrásnějších měst Thajska, město plné buddhistických chrámů, bohaté historie, nočních trhů, kaváren a divoké přírody hned za městem. To je město vzdálené 700 kilometrů severně od Bangkoku postavené na břehu řeky Ping s horou Doi Suthep v pozadí.

 

 

 

Chiang Mai

Obr. Chiang Mai


Do Chiang Mai se můžete z Bangkoku dopravit například vlakem. Jedná se o noční vlak, ve kde  pohodlně prospíte i celých dvanáct hodin jízdy. Mnoho vlaků má nový kabátek a tak je i třetí třída příjemným překvapením. Na vlakovém nádraží v Chiang Mai už číhají nikde nechybějící tuktukáři, kteří vás odvezou do centra města vzdáleného necelých pět kilometrů. O ubytování není nouze, najdete zde jak levné hostely tak luxusní dražší hotely pro náročnější klientelu.

Město je proslulé svými 121 chrámy umístěnými přímo v centru města, které obepínají starobylé pozůstatky hradeb a vodní příkopy. Celkově je chrámů i mimo hradby okolo tří set. Mezi nejznámější patří Wat Phra Singh z roku 1345 skrývající pozlacenou sochu Phra Buddha Sing.

 

 

Nejstarším královským chrámem ve městě je Wat Chiang Man založený roku 1296. Chrám, který v minulosti ukrýval smaragdového Buddhu se jmenuje Wat Chedi Luang. Dnes je tento Buddha umístěn ve Wat Phra Keo v Bangkoku. Hned vedle stojí krásný dřevěný chrám Wat Phra Tao,který vás okouzlí dřevěným zdobením a množstvím ornamentů. Mimo město pak nezapomeňte na Wat Phra Doi Suthep na hoře Doi Suthep, který je nejdůležitějším chrámem severu. Pro okouzlující výhled z vrcholku hory budete muset zdolat dlouhé zdobené schodiště, ale až budete na vrcholku zjistíte, že to rozhodně stálo za to.

Jste-li milovníkem zvířat, jste na správním místě. Sever Thajska je známý právě pro slony. Bohužel jsou tito majestátní tvorové vyhledávanou atrakcí pro jízdu v džungli, nebo uprostřed města, přičemž žijí v nevyhovujících podmínkách a často jsou týráni. Naštěstí ale mnoho cestovatelů zjistilo, že je lepší poznat slony více zblízka a ne z jejich hřbetu, což je dobrá zpráva. Ti šťastnější sloni už našli svůj nový domov na sloních farmách, kde je netíží žádné okovy. Takzvaný "Elepht Experience", kdy slona nakrmíte, vydáte se s ním do bahenní lázně a pak se společně umyjete v řece, můžete zažít například v Elephant Nature Park, který funguje řadu let s nespočtem zachráněných slonů. Za mě můžu vřele doporučit menší Dumbo Elephant Spa, ve kterém si můžete zařádit v bahně s malým Dumbem.

 

Dumbo Elephant Spa

Obr. Dumbo Elephant Spa


Po náročném dni u slonů přijdou vhod každodenní noční trhy v centru Chiang Mai. Night Bazaar vás přiláká množstvím jídla, suvenýrů a oblečení . V sobotu navštivte Saturday Night Market Walking Street a v neděli Sunday Market, kdy se uzavřou některé ulice a můžete hodiny strávit procházením nočního chaotického reje turistů i domácích Thajců.

Chrámy, trhy, dobré jídlo, historie a příroda, to vše naleznete v Chiang Mai, městě čítajícím 150 tisíc obyvatel na severu Thajska, bývalém hlavním městě království Lanna.

Autor: Monika V.

 

     
    Čtěte také:
   

Cestovní deníček – Thajsko

   

Tipy a rady na cestu do Thajska

   

Jaké doklady potřebujete při cestě do Thajska?

   

Měna v Thajsku

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.