Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vše, co byste měli vědět o Moskvě

MoskvaHlavní město Ruska, nejsevernější megapoli na světě jsem navštívila se svou kamarádkou. Původní plán byl jet v partě, ale moji přátelé příliš nechápali, proč toužím vidět Moskvu "na živo", a jejich zájem postupně uvadal. Musím říct, že udělali chybu.

Moskva ve mně zanechala silný dojem, a dlouho budu na tento pětidenní pobyt vzpomínat.

Obrovské město s více než 12 miliony obyvatel se pyšní řadou nádherných památek. Je to politické, hospodářské a především kulturní centrum země. Historické centrum je staré stovky let... 

 

 

Ubytovány jsme byly blízko Rudého náměstí, kde naleznete opravdu velké množství památek. V Moskvě je to všude daleko, a tak se říká, že někteří obyvatelé na Rudém náměstí nebyli třeba i roky. V minulosti se zde odehrálo množství historických událostí, a snad každý turista, který Moskvu navštíví, navštíví i Rudé náměstí. Od roku 1990 je na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Moskva

Moskva

 

Chrám Vasila Blaženého najdeme na Rudém náměstí. Je pohádkový, barevný, pro někoho možná kýčovitý. Mě však oslnil svou dokonalou propracovaností.

 

Rudé náměstí

  Rudé náměstí


Historické muzeum, které se rovněž nachází na Rudém náměstí nás zaujalo svou velkolepostí. Uvnitř je v současnosti vystaveno kolem 22 tisíc předmětů.

 

Mauzeleum

   Mauzoleum


Přesvědčily jsme se o tom, že Mauzoleum V. I. Lenina je opravdu nejnavštěvovanější atrakcí. Uvnitř není možné fotit, avšak na internetu naleznete množství fotografií odpočívajícího vůdce... Do Mauzolea je vstup zdarma, ale většinou musíte vystát opravdu dlouhou frontu. Dovnitř ochranka pouští vždy skupinu o dvaceti lidech.

 

Mauzeleum

 

Matrjošky. Jsou prostě všude. Na trzích, v obchodech. A stále se prodávají! Duté panenky, které v sobě skrývají menší dutou panenku, a v ní je další menší... Kdo by neznal jeden z nejznámějších ruských symbolů. I v dnešním moderním světe si s nimi děti vyhrají.

Matrjošky, které mají být symbolem plodnosti a mateřství jak nádherně a precizně namalované.

 

Kreml

 

Moskevský Kreml je středověký hradní komplex, oficiální sídlo prezidenta Ruské federace. Počasí nám ten den příliš nepřálo. Na fotografii můžete vidět chrám Nanebevzetí Panny Marie. Je to největší a nejzachovalejší památka Ruska. Dnes slouží jako muzeum, ve kterém můžeme vidět trůn Ivana IV. Hrozného, nástěnné malby a také sloupy s obrazy mučedníků.

Kreml taktéž patří spolu s Rudým náměstím mezi památky UNESCO.

 

Zvon


Největší zvon na světě. Jak asi zní? No, nikdo ho nikdy neslyšel. Je umístěn na velikém žulovém podstavci, a o jeho velkoleposti není pochyb. Ulomený "střep", který vidíte na fotografii váží 11 tun.

 

Moskva

 

Zvonice Ivana Velikého. Právě zde měl být zvon původně zavěšen. Má třicet zvonů, a ten největší váží 7 tun. 

Navštivte Moskvu. I kdyby se mělo jednat jen o krátký pobyt. Stojí to za to!

Autor: Ivana Havelková


 

Zdroj videa: YouTube CC, TVNWOO,  Moskva - Fontána družby

 

 

   Hotely v této oblasti

Moskva

 


Mapa

 

  Trasa letu: Praha - Moskva, letenky můžete rezervovat na českém vyhledávači Kiwi.com

 

  Letiště v okolí Moskvy  
 

Šeremeťjevo (SVO)  Vnukovo (VKO)   Domodědovo (DME)

 

 

 
Další článek z Moskvy čtěte zde
 


 

 

Čtěte také:

Městská doprava (MHD) v Moskvě

Nejdražší hotely mají v hlavním městě Ruska

Doba letu do Moskvy

Last minute zájezdy do Moskvy

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.