Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště v Moskvě – Domodědovo (DME)

Letiště, en.wikipedia.orgNejznámějšími letišti jsou patrně Šeremetěvo a Vnukovo v Moskvě. Přesto je největším a nejvytíženějším civilním letištěm v Rusu moskevské Domodědovo (DME), které leží přibližně 46 km jihovýchodně od centra Moskvy. Probíhají odtud i přílety a odlety několikrát týdně do Pardubic.

V roce 2014 bylo na Domodědovu letišti odbaveno přes 33 milionů pasažérů.

 

 

 

 

Webová oficiální stránka aeroportu:www.domodedovo.ru/en

 

Dopravce Ural Airlines na letišti Domodědovo

 

Historie a charakter letiště

Letiště bylo zprovozněno již v roce 1965, kdy zde byla jedna vzletová a přistávací dráha. Postupně bylo letiště rozšiřováno, aby zde mohla přistávat sovětská nadzvuková dopravní letadla typu TU 144. Dodnes má letiště jednu terminálovou budovu rozdělenou pro vnitrostátní linky a mezinárodní lety. Ve výstavbě je nový terminál a k dispozici je již moderně vybavená kontrolní věž navádějící lety na dvě vzletové a přistávací dráhy. V současnosti využívá letiště asi stovka leteckých společností z celého světa.

 

Hlavní budova letiště

Hlavní budova letiště


Spojení s městem

Z letiště se do centra Moskvy dostanete vlakem na Pavelecké nádraží asi za 40 minut. Železniční spojení je provozováno nonstop vlaky Aeroexpress, které jezdí v obou směrech v intervalech třiceti minut. Dopravu zajišťují také kyvadlové autobusové linky jezdící každých 15 minut. V blízkosti letiště je řada ubytovacích možností v hotelech a penzionech vzdálených méně než 10 km od letiště.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Janna Travels Letiště Moskva (DME), Aeroexpress

 

Pohled z letadla

Pohled z letadla


Letištní terminál je dobře přístupný od silničního okruhu Moskvy. Letiště má několik parkovacích ploch pro dlouhodobé a krátkodobé stání.

 

Předpověď počasí v Moskvě

 

Info

Zdroj mapy: openstreetmap.org


Kde leží? Mapa Google aeroport Moskva (DME)


Přehled ubytování v blízkosti tohoto aeroportu

Moskva

Sledujte polohu letadla, s kterým poletíte, nebo vaši přátelé na webu flightradar24, nebo na jiném leteckém radaru.

 


*Autor úvodní fotky - RIA Novosti archive, image #806873 / Kmit / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Moskvy?

 

Přehled letišť v Moskvě a její blízkosti

 

Městská doprava v Moskvě - informace

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.