Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kam zajít v Moskvě?

Moscow, en.wikipedia.orgMetropolí, největším a zároveň hlavním městem Ruské federace, je Moskva se svými 10 miliony obyvatel. Typické jsou pro ni kontrasty. Na jedné straně mohutné chrámy se svým skvostným vybavením a nákladné šlechtické paláce, na druhé potom ošklivé socialisticky šedivé paneláky poskládané do obrovských sídlišť. Do toho všeho pak moderní stavby 20. století.

 

 

 

Chrám se líbil i Napoleonovi

Gum, en.wikipedia.orgRozdíly nejchudších a nejbohatších uvidíte také na oblečení lidí i v autech, která brázdí ulice města. Svoji prohlídku zahajte na Rudém náměstí. Jeho dominantou je nádherně barevný chrám Vasila Blaženého. Připomíná dort a skládá se hned z několika kostelů a věží. Za Napoleonských válek ho chtěl francouzský císař Napoleon I. Bonaparte zneuctít tím, že si v něm chtěl ustájit koně. Pak ale chtěl tuhle krásu rozebrat a odvézt si ji s sebou do Paříže.

Jednu stranu Rudého náměstí tvoří kremelské hradby, druhou potom obchodní dům Gum. Obojí stojí za prohlídku. Luxusní obchodní dům GUM, jednu z perel Rudého náměstí, nechal postavit už car Mikuláš II. na konci 19. století. V současnosti se zde ale nacházejí hlavně obchody těch nejluxusnějších světových módních značek. Chcete-li, můžete na náměstí vystát i frontu na prohlídku Leninova mauzolea.

 

Gum, en.wikipedia.orgObchodní dům GUM na Rudém náměstí

 

Umělecké skvosty i nákupní centrum pro bohaté

Podél západní zdi Kremlu, mohutného komplexu paláců a budov, se rozkládá Alexandrovská zahrada, první moskevský veřejný park. Krásné jsou zdejší scénérie složené z květin nebo také fontána s koněm. Nedaleko Rudého náměstí stojí také Balšoj theater, proslulé divadlo.

 

 

Určitě vás ovšem zaujme i Chrám Krista Spasitele, který je typický svými freskami. I ten najdete v centru a dorazíte k němu pěšky. Ty nejzajímavější skvosty z ruského umění objevíte v Treťjakovské galerii, která patří mezi jednu z nejproslulejších na světě vůbec. A konečně Starý Arbat, pěší zónu v centru se spoustou nejrůznějších kavárniček, pouličních umělců a restaurací, si také nenechte ujít.

 

Rudé náměstí, en.wikipedia.orgRudé náměstí

 

Mapa města

 

Přehled ubytování v hlavním městě Ruska

Moskva


Letenky z Prahy

Trasa letu

Trasa přímého letu z Prahy do Moskvy (SVO), přehled tarifů na Kiwi.com


*Autor úvodní fotky - By Alvesgaspar (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky Rudé náměstí - By Christophe Meneboeuf [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

   Letiště v okolí Moskvy
 

Šeremeťjevo (SVO)  Vnukovo (VKO)   Domodědovo (DME)

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Gully Vids Moskva

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestopis z Moskvy

Praha – Moskva a zpět pod 4 tis. kč

KLM: Moskva z Vídně za 3 417 Kč

Pobeda: Bratislava - Moskva za 2 986 Kč

Seznam velkých ruských měst

MHD v Moskvě

  

Vložil/a: Daniel Česák 07.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!