Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kam zajít v Moskvě?

Moscow, en.wikipedia.orgMetropolí, největším a zároveň hlavním městem Ruské federace, je Moskva se svými 10 miliony obyvatel. Typické jsou pro ni kontrasty. Na jedné straně mohutné chrámy se svým skvostným vybavením a nákladné šlechtické paláce, na druhé potom ošklivé socialisticky šedivé paneláky poskládané do obrovských sídlišť. Do toho všeho pak moderní stavby 20. století.

 

 

 

Chrám se líbil i Napoleonovi

Gum, en.wikipedia.orgRozdíly nejchudších a nejbohatších uvidíte také na oblečení lidí i v autech, která brázdí ulice města. Svoji prohlídku zahajte na Rudém náměstí. Jeho dominantou je nádherně barevný chrám Vasila Blaženého. Připomíná dort a skládá se hned z několika kostelů a věží. Za Napoleonských válek ho chtěl francouzský císař Napoleon I. Bonaparte zneuctít tím, že si v něm chtěl ustájit koně. Pak ale chtěl tuhle krásu rozebrat a odvézt si ji s sebou do Paříže.

Jednu stranu Rudého náměstí tvoří kremelské hradby, druhou potom obchodní dům Gum. Obojí stojí za prohlídku. Luxusní obchodní dům GUM, jednu z perel Rudého náměstí, nechal postavit už car Mikuláš II. na konci 19. století. V současnosti se zde ale nacházejí hlavně obchody těch nejluxusnějších světových módních značek. Chcete-li, můžete na náměstí vystát i frontu na prohlídku Leninova mauzolea.

 

Gum, en.wikipedia.orgObchodní dům GUM na Rudém náměstí

 

Umělecké skvosty i nákupní centrum pro bohaté

Podél západní zdi Kremlu, mohutného komplexu paláců a budov, se rozkládá Alexandrovská zahrada, první moskevský veřejný park. Krásné jsou zdejší scénérie složené z květin nebo také fontána s koněm. Nedaleko Rudého náměstí stojí také Balšoj theater, proslulé divadlo.

 

 

Určitě vás ovšem zaujme i Chrám Krista Spasitele, který je typický svými freskami. I ten najdete v centru a dorazíte k němu pěšky. Ty nejzajímavější skvosty z ruského umění objevíte v Treťjakovské galerii, která patří mezi jednu z nejproslulejších na světě vůbec. A konečně Starý Arbat, pěší zónu v centru se spoustou nejrůznějších kavárniček, pouličních umělců a restaurací, si také nenechte ujít.

 

Rudé náměstí, en.wikipedia.orgRudé náměstí

 

Mapa města

 

Přehled ubytování v hlavním městě Ruska

Moskva


Letenky z Prahy

Trasa letu

Trasa přímého letu z Prahy do Moskvy (SVO), přehled tarifů na Kiwi.com


*Autor úvodní fotky - By Alvesgaspar (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky Rudé náměstí - By Christophe Meneboeuf [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

   Letiště v okolí Moskvy
 

Šeremeťjevo (SVO)  Vnukovo (VKO)   Domodědovo (DME)

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Gully Vids Moskva

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestopis z Moskvy

Praha – Moskva a zpět pod 4 tis. kč

KLM: Moskva z Vídně za 3 417 Kč

Pobeda: Bratislava - Moskva za 2 986 Kč

Seznam velkých ruských měst

Doba letu do Moskvy

MHD v Moskvě

  

Vložil/a: Daniel Česák 07.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.