Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Nejzelenější ostrov Baleár - Ibiza

Ibiza patří mezi Baleárské ostrovy a jde o velice navštěvované středisko turistického ruchu. Právě turisté jsou pro místní obyvatele hlavním zdrojem obživy.

 

Historické památky

Ibiza je ideálním místem na dovolenou pro každého, kromě toho, že se jedná o místo, kde je opravdu slunné a teplé počasí, najdete zde i spoustu historických památek. Jako všechny ostrovy i Ibiza byla často středem bojů, díky tomu se na ní vystřídala spousta kultur, které po sobě zanechali, mnohdy jedinečné historické důkazy.

 

 

Památka, kterou byste měli určitě navštívit, se jmenuje Santa Maria. Tato katedrála se nachází v hlavním městě ostrova v Dalt Vila a pochází ze třináctého století. Prostor, kde se katedrála nachází, Římané i Kartaginci zvolili, jako místo pro uctívání svých bohů. Není tedy divu, že i křesťané v této tradici pokračovali. Při prvním pohledu na katedrálu zjistíte, že je na ní něco neobvyklého, je totiž postavěna v katalánském stylu, který je pro nás nezvyklý. Kromě katedrály samotné, můžete navštívit i diecézní muzeum a seznámit se s vývojem kultury na celém ostrově.

 

  Tip na hotel: Don Quijote Cena na noc pro dva - 3 450 Kč

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Promotion Engine Media

 

Doprava

Co se týče dopravy po ostrově, můžete využít autobusy, existuje zde 45 autobusových linek. Tento ostrov je známí především nočním životem, takže samozřejmostí jsou i noční svozy, kterým se říká Party bus. Cena autobusů je 1,5 eur za lístek na hodinu.

Pokud nepatříte mezi milovníky historických památek nebo obrovských pláží, pak věřte, že tady najdete i přírodu, jde totiž o nejzalesněnější ostrov Baleár.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Ibiza, čtěte zde
 

 
 Letenky z Prahy na Ibizu - přehled
 

 

Kuchyně

Ibiza je španělským ostrovem, takže je ovlivněna především  španělskou kuchyní, ale jak již bylo řečeno, jde o ostrov turistů, takže zde najdete téměř cokoliv. Od fast foodu až po italskou kuchyni. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že se na tomto ostrově podávají ryby, kromě toho, že jsou tyto pokrmy výborné, si kuchaři vyhrají i s úpravou. Nakonec se může stát, že dostanete rybu bez toho, že by tomu pohled na talíř odpovídal.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Gulit+

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha - Ibiza za 4 000 Kč

Dovolená u moře - Baleárské ostrovy

Last minute letenky na Ibizu z Německa za 1 900 Kč

Condor: Lipsko – Ibiza za 1 690 Kč

Letenky k moři: Ibiza za 1 242 korun

Letenky z Brna: Ibiza od 1 645 Kč, Kréta 1 150 Kč

Letenky na trase Lipsko – Ibiza za 1 610 Kč

Doba letu na Ibizu

 

 

Zdroj videa: YouTube - CC, autor: Maria Zh

 

 

 

 
Vložil/a: Daniel Česák 20.05.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.