Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Španělsko     

Dovolená u moře - Baleárské ostrovy

MenorcaBaleárské ostrovy najdete ve Středozemním moři nedaleko východního pobřeží Španělska, kterému ostrovy patří. Čtyři ostrovy, které tvoří souostroví, se nazývají Ibiza, Menorca, Formentera a snad nejznámější Mallorca.

Už při pomyšlení na název ostrovů se asi většině vybaví krásné pláže a spousta slunce. A to celkem oprávněně - na ostrovech je přibližně 300 dnů v roce slunečných. Zřejmě vás překvapí, že oficiálním jazykem na ostrovech je Katalánština. Ostrovy nabízejí skvělé pláže, bohatou vegetaci a zvláště Palma de Mallorca kosmopolitní atmosféru.

Ibiza

Ibiza to jsou pláže a bohatý noční život. Ostrov je známy také bílými písčitými plážemi a čistým mořem. Ibiza má 72 pláží. Město Ibiza se svými dlážděnými ulicemi nabízí spoustu obchodů, barů a restaurací. Ibizu vyhledávají zvláště mladí lidé, kvůli bohatému nočnímu životu.

 

 

Mallorca

MallorcaMallorca je největším z ostrovů, které tvoří souostroví Baleáry. Také je nejvíce "postižena" turismem. Pobřeží jsou prošpikována hotely a bytovými komplexy. Na Mallorce najdete nejen pláže a bary, ale také různé památky, například gotická katedrála Castell de Bellver a stará radnice (Ayuntamiento) ze 17. století.

Menorca

Menorca je druhý největší ostrov. Na rozdíl od ostrova Mallorca však není tak známý. Díky tomu se ostrovu vyhnul negativní vliv masivního cestovního ruchu. Na ostrově najde spíše malá střediska podél členitého pobřeží. Ostrov by se mohl zamlouvat hlavně těm, kteří volí spíše klidnější místo pro pobyt se skrytými plážemi v malých zátokách. Hlavním městem ostrova je Mahon, ve kterém je jeden z největších evropských přírodních přístavů.

Formentera

FormenteraFormentera je nejmenší z ostrovů, který nemá ani své letiště. Proto na ostrov se dopravíte pouze lodí. Je možné využít pravidelné denní linky z města Ibiza. Tento ostrov je nejméně dotčený turistikou a platí na něm přísné vládní omezení, omezený počet hotelů. Pokud byste plánovali činnosti jako opalování, windsurfing nebo potápění, jedná se o nejméně vhodný ostrov.

Doprava na Ibizu a Mallarcu

Nejlevnějším způsobem dopravy bude zřejmě ta letecká a to konkrétně se společností Ryanair. Aerolinka litá na ostrovy např. z Bratislavy nebo Frankfurtu. Cena letenek se pohybuje i pod 500,- Kč za osobu jeden směr vč. tax. Je však třeba si hlídat akce, které Ryanair vydává. S tím vám můžem pomoci. Každý kdo se u nás zdarma registruje, je o podobných cenových akcích nejen od Ryanairu informován na email.

Počasí na Mallorce
  květen červen červenec srpen září říjen
průměrná teplota 18 22 24 24 23 18
hodiny denního slun. svitu 10 11 9 11 8 6
počet deštivých dní 3 0 0 0 5 5
Zařídili jsme vám slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde. Také 10% na pobyty na Korfu (pod 20 €/apartmán) či Krétě (pod 40 €/apartmán).

Pokud hledáte ubytování, mohl by vám pomoci tento vyhledávač:

 

Formentera

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kde leží Baleárské ostrovy?

 

Doba letu na Baleáry

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.