Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Nikaragua: město León a zábava na sopkách

Krásné koloniální město León, které bylo ve své době hlavním městem, působí v celé zemi jako z jiného světa. Nádherná náměstí, uličky s moderními obchody, kavárny, restaurace, živé hospody a spousta klubů zaručujících zábavu až do rána.

Pokud se při svém cestování v tomto městě ocitnete, pořádně si ho vychutnejte. Podobnou energii sice můžete zažít i jinde, ale León si na rozdíl od nich zachovává určitý odstup od turistického mumraje a stále je hrdé na svou vlastní tvář.

 

 

León láká intelektuály, studenty španělštiny a především cestovatele, kteří mají zájem o poznání nicaragujské historie i krásné, mnohdy drsné přírody.

 

Život u katedrály

Působivá katedrála ve starém městě


Průzkum historického centra města vám nezabere víc než jedno odpoledne. Dominantu tvoří překrásná katedrála, do které je samozřejmě povolen vstup a můžete vylézt i na střechu a užívat si úžasný výhled na nedaleké sopky, který se vám jinde ve městě nenaskytne. Její oficiální název je Basílica de la Asunción a je vůbec největší v celé Střední Americe. Původní stavba pochází z roku 1610 a celkem se její vzhled třikrát obměňoval až do své současné podoby.

 

Basílica de la Asunción

 

Muzeum legend: rozhodně zábavná podívaná

Ve městě najdete několik půvabných kostelů, muzeí a galerií. My jsme si pro své kulturní obohacení vybrali Muzeum mýtů a tradic (Museo de Leyendas y Tradiciones), které patří mezi ty zábavné, ačkoliv poměrně málo navštěvované, neboť ho nenajdete přímo v centru, ale o kus dál. Muzeum vás seznámí s postavami nikararagujských legend a mýtů a s neuvěřitelnými příběhy, které jsou v každé místnosti popsány také v angličtině. Můžete tu obdivovat zábavné postavy v nadživotní velikosti z papírmašé, které ručně vyrobila zakladatelka muzea Seňora Toruňa.

 

Muzeum mýtů a tradic

Sopečné okolí a léčivé bahno


Město León leží jen kousek od sopečných kuželů. Z vesnice San Jacinto je možné vydat se rovnou ke třem sopkám: Telica, Rota a Santa Clara. Pokud nebudete mít na výšlap náladu, můžete si ve městě užít bublající podzemí a horká bahna, která jsou údajně léčivá. Průvodkyně vám pravděpodobně dá pytlík horkého bahna s sebou, ale rozhodně vám nedoporučuji mazat se jím v domnění, že omládnete a zkrásníte, v což jsem tak tajně doufala já. Jediné co se stane, je to, že na vás ještě dlouho po jeho smytí budou sedat mouchy! Tvrdí se však, že bahno účinně léčí malá poranění, jako jsou například škrábance nebo píchance od všudypřítomných komárů.

 

Sopečné bahno v San JacintoZ města León se organizují společné výlety na sopku Momotombo. Celodenní náročný výstup je velkou výzvou pro nejednoho aktivního turistu. Holdujete-li adrenalinu a máte-li rádi rychlou jízdu, skvěle se pobavíte při sjíždění aktivní sopky Cerro Negro na prknech. Jedná se o velmi populární zábavu, kterou jsem si však já s velkým respektem k sopkám a jejich ohromné síle s radostí nechala ujít.

Autor: Eva Bicanová

 

            Další cestopisy z této lokality
           

Nikaragua – země plná zážitků

           

Nikaragua, Matagalpa: mimo civilizaci mezi kávovými plantážemi

             

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.