Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Plavba po Nilu

Přemýšlíte kam v létě vyrazit na dovolenou? Nejste si jisti, jestli budete mít na dovolenou čas v sezoně? Plavby po Nilu probíhají celoročně. Navíc díky plavbě můžete zkombinovat pobyt u moře s poznáváním krásných egyptských památek.

Co mohu na plavbě vidět?

To záleží na vás, existuje totiž více okruhů. Všechny památky Egypta bohužel za jedinou plavbu nestihnete, proto si musíte vybrat, které oblasti chcete vidět. Pokud si vyberete okruh Hathor, pak zajisté uvidíme Abu Simbel a chrám obdivuhodné vladařky Hatšepsut. U okruhu Horus je pak samozřejmostí chrám v Edfů a tak dále, co jméno okruhu to jiný program. Ať si vyberete jakýkoliv okruh, vždy strávíte část dovolené u moře a část poznáváním památek. Poměr se liší dle okruhů.

Abu Simbel

 

 

Jak je to s ubytováním?

Jde o plavbu, takže jste samozřejmě ubytováni i na lodi. Toto ubytování je v celku skromné, většinou jde o kajuty pro dvě osoby, ale s moc pěkným výhledem nepočítejte, je také možné, že skončíte v kajutě, která má okno pod úrovní vodní hladiny. Ovšem v kajutě moc času nestrávíte, na lodi totiž bývá buď all inclusive nebo plná penze. Většina lodí má na palubě navíc i vlastní bazén, který vám pomůže snášet vedra. Druhou část zájezdu strávíte v hotelu u moře. S hvězdičkami je to různé a záleží na okruhu, navíc, i když jde o turisty oblíbenou zemi, stále jste v Africe, takže hvězdičky nemusí vždy odpovídat. U některých plaveb nemusíte být u moře vůbec, místo něj můžete zvolit fakultativní výlet po památkách.

 

 

Jak je to u plavby po Nilu s jídlem? A co egyptská kuchyně?

Jak již bylo řečeno, o jídlo během plavby je postaráno. Pokud máte strach, že vám jídlo třikrát denně nebude stačit, nemějte obavy. Během cesty jistě narazíte na spoustu restaurací a obchůdků, kde si budete moci dokoupit zásoby. Většinou navíc platí, že si můžete all inclusive dokoupit přímo na lodi.

Egyptská kuchyně potěší hlavně vegetariány, protože je z velké části založena na zelenině a samozřejmě na kvalitním koření nejrůznějších druhů. Toto platí i o jídle během plavby, maso sice nechybí, ovšem v porovnání se stoly plnými zeleniny, jej skutečně moc není. Zelenina se zde podává na sto způsobů. V podstatě si můžete dát zeleninu se zeleninou a navrch ještě trošku zeleniny. U jídla nechybí ani ovoce. Co se týče cukrovinek, jsou Egypťané mistři, jejich sladkosti jsou totiž silně ovlivněné Tureckými způsoby, takže místo cukru je používaný med, nechybí oříšky a podobně.

Co byste měli zaručeně ochutnat.

Foul- jídlo zvané foul, představuje hnědé boby, které se zapékají se zeleninou a podávají v chlebové půlce. Boby se také přidávají do polévek. Foul je považován za národní jídlo Egypťanů.  Za největší egyptskou specialitu jsou považováni pečení holubi. Holubi jsou vycpaní rýží a výtečně dokořeněni, ovšem toto jídlo je již poměrně drahé.

Na co si dát pozor

Do Egypta byste měli mít zaručeně očkování proti žloutence. Měli byste také pít jen balenou vodu, to ovšem zvládne jen málokdo, protože odolat v tropických vedrech kostce ledu v pití je skutečně složité. Čím lepší restaurace tím kvalitnější potraviny. Pokud budete chtít ochutnat něco jiného, než jídlo na lodi či v hotelu, pak buďte opatrní. Velmi snadno zde můžete chytit nějakou tu tropickou radůstku. Z Česka byste si rozhodně neměli zapomenout vzít slivovici nebo jiný, silný alkohol. Na ulicích samozřejmě uvidíte spoustu rychlých občerstvení a z těchto okének to bude krásně vonět, vydržte aspoň prvních pár dní odolávat, než si váš žaludek na egyptské jídlo alespoň trochu zvykne.

 

Auto článku: Helena Dvořáčková

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak se dostat do Egypta

 

Seznam letišť v Egyptě

 

Jak dlouho trvá let do Egypta

 

Přehled měst a letovisek v Egyptě

 

Měna v Egyptě

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.02.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.