Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Privlaka - Sabunike - Chorvatsko

en.wikipedia.orgChorvatsko je klasika, která nikdy neomrzí. Ráda navštěvuji nějaké exotičtější destinace, ale tento rok jsem vsadila na jistotu. Rozhodla jsem se jet do Chorvatska, konkrétně k písečné pláži Sabunike, u které jsem již strávila v předchozích letech více relaxačních pobytů.

Letovisko Sabunike je součástí letoviska Privlaka. Nachází se na rovinatém poloostrově. Sabunike je vzdáleno asi 18 km od města Zadar (jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst v  Chorvatsku), a od Ninu 4 km (známé pro volně přístupná ložiska černého bahna, tzv. peloidy, které má léčivé účinky).

 

 

 

Chorvatsko

    Starobylý most do města. Jehož součástí je i velkolepá brána


Věž

Věže ze starobylého městečka Nin. Pyšní se označením "nejstarší chorvatské královské město"

 

en.wikipedia.org en.wikipedia.org
en.wikipedia.org en.wikipedia.org

     Nin


Privlaka - Sabunike je ideálním místem pro dovádění dětí v moři. Snadno totiž dostoupnou ještě několik desítek metrů od pláže. Pro rodiny s dětmi je toto místo ideální. Děti si mohou z stavět bábovky a hrady z písku, nebo sbírat mušle, kterých je i u pobřeží mnoho.


Molo

    V Sabunike je krásné dlouhé molo, ze kterého můžete skákat do moře


Když zaplavete asi třicet metrů od pláže (kde opravdu stále ještě nejste v žádné velké hloubce), můžete se potápět pro nádherné mušle, které ani není třeba dlouho hledat. V Sabunike je jich opravdu plno! Už to může být více, než deset let, co jsem to místo navštívila poprvé. Už jako dítě jsem se pro mušle potápěla. Kupodivu, stále nejsou vysbírané, a příliv přináší další a další mořské poklady.

 

Mušle

    Mušličky nasbírané během půl hodiny


Příjemná je také teplota vody díky rozlehlé mělčině a čistota vody. 

Sabunike je spíše poklidnější malebné městečko, tedy, zde žádný noční ruch nehledejte. Je zde k dispozici cukrárna, stánky s ovocem a zeleninou, a několik restaurací. Posadit se můžete k plážovému baru, dát si výbornou zmrzlinu a poslouchat příjemnou hudbu.

V blízkosti pláže si můžete zahrát volejbal, děti mají k dispozici množství prolézaček, a kolem pláže je mnoho laviček, ze kterých máte výhled na okolní chráněnou krajinu, ostrov Pag a na pevninské pohoří Velebit.

Naleznete zde spoustu apartmánů, od kterých to k pláži není daleko, a ceny ubytování jsou přijatelné.

 

 

Za hlavní výhodu považuji mnoho místa na deku či lehátko na pláži. Zde rozhodně neplatí "hlava na hlavě", ale právě naopak. Jestliže chcete svoji dovolenou strávit na klidném místě, a užít si relaxaci na písčité pláži s mírným vstupem do moře, je pro vás Sabunike správnou volbou.

Autor: Ivana Havelková


 

  Čtěte také:  
 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 
 

Velká chorvatská letiště

 
     

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.