Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Raglan, ráj sportovců

Foto, en.wikipedia.orgRaglan není jenom pro surfaře. I když řadí se mezi nejlepší surfařské oblasti  Nového Zélandu, to je pravda. Malé městečko Raglan ležící na západním pobřeží omývají vlny Tasmánského moře a tuto surfařskou hippie vesničku najdete asi 2 hodiny jižně od Aucklandu v oblasti Waikato.

Ještě před vjezdem do města můžete navštívit dvě zajímavá místa. Bridal Veil falls se svou výškou 55 metrů ohromí každého návštěvníka „raglanského“ deštného pralesa. K vodopádu sejdete po mnoha schodech, ale cestou ho můžete stále obdivovat. Pokud si dobře pamatuji, narazíte minimálně na 3 plošinky, ze kterých je vysoký vodopád dobře vidět.

 

 

 Další malou zastávku si udělejte na odpočívadle, vyhlídkovém parkovišti, ze kterého uvidíte impozantní Te Uku Wind farm. Větrné elektrárny v kopcích. Pokud budete chtít, můžete se jít kolem nich i projít.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Nyní se ale pojďme vrátit k samotnému, sportovně založenému, Raglanu. Ngarunui beach doporučuji surfařským začátečníkům a Manu bay pokročilým a téměř profesionálům. Surfy si můžete jednoduše půjčit na pláži i s neoprenem. Vypůjčení kajaků, pádlování ke skalním útvarům ve vodě a poté horolezení bez jištění a padání do vody zabaví nejednoho sportovce. Pokud vane příznivý vítr, paraglidisté, windsurfisté a kitesurfisté vytahují své padáky a plachty a pouští se do boje s tímto přírodním živlem.

Nesportujete-li mnoho, zkuste třeba pádlování na takové desce – správně se to nazývá paddleboarding. Podle akčních lidí patří paddleboarding mezi nejnudnější sporty, ale někdo se pro to nadchnout přeci může, ne?

Pro chodce tu mám připravený pořádný výšlap na půl dne! Výhled z Mt. Karioi se neokouká. Na ukazateli píší - 3 hodiny jedna cesta, ale za 5 hodin to máte za sebou a určitě si ještě stihnete vychutnat kávu v některé originální kavárně, kterých je v Raglanu velké množství.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Sportovec se musí také pořádně najíst. Pokud chcete zkusit něco tradičního a přesto v Raglanu vyhlášeného, zajděte do malého přístavu a na mole si objednejte fish&chips. Budete překvapení, jak moc si pochutnáte.

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

 


 

 

   
  Čtěte také:
 

Kde leží Nový Zéland?

 

Měna a ceny na Novém Zélandu

 

Jak dlouho trvá let na Nový Zéland?

   

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 08.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.