Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna a ceny na Novém Zélandu

Oficiální měna v této zemi je novozélandský dolar – NZD, označení NZ$. Aktuální kurz k české koruně najdete zde; teď v předvánočním týdnu je střed kolem 15,50 Kč za 1 NZD, využít můžete i online směnárnu s velmi dobrým kurzem 15,557 Kč za 1 NZD, jinak se prodej pohybuje kolem 16,- Kč/1NZD.

 

 

Jeden NZD se dělí na 100 centů a v oběhu jsou tyto peníze:

  • mince – 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 dolary
  • bankovky - 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů

NZD můžete nakoupit ještě v ČR. Druhou možností je přivézt si s sebou na  Nový Zéland USD a ty můžete směnit hned na letišti, anebo ve směnárnách, které najdete ve větších městech a také v turistických oblastech.

Výběry z bankomatů i platby kartou jsou na Novém Zélandu běžné – bezhotovostně můžete platit v hotelech, restauracích, supermarketech, anebo při nákupu pohonných hmot. Nějakou hotovost však při sobě vždycky mějte – v menších obcích je bankomatů méně.

Co se cen týká, připravte se na vyšší výdaje hlavně za ubytování, dopravu a stravování. V restauraci vás bude stát oběd okolo 40 NZD, voda (1 lahev) kolem 3 NZD a jeden šálek kávy 5 NZD. Ve fast foodu můžete mít jídlo už za 10 NZD.

Při ubytování samozřejmě záleží na jeho typu – ceny se mohou pohybovat od 20 (kempy) do 180 NZD (dobré hotely) za osobu.

 

     
  O měnu se stará centrální banka Nového Zélandu (anglicky: Reserve Bank of New Zealand), webové stránky této instituce: www.rbnz.govt.nz

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Hamilton, Nový Zéland

   

Novozélandský Cromwell a Wanaka

   

Víkend v hlavním městě Nového Zélandu

   

Průvodce - WELLINGTON

   

Termální údolí na Novém Zélandu

   

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

   

Qatar Airways zahájily lety na nejdelší lince na světě

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.