Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Singapurské překvapení

SingapurKaždý si Singapur představuje jako moderní město, ve kterém se výborně nakupuje v rozsáhlých patrových nákupních centrech. Nebo jako městský stát proslulý svými přísnými zákazy a omezeními.

My v Singapuru objevili ještě něco jiného!

Na náš třetí den ve městě budeme vzpomínat jako na ten nejzajímavější a nejveselejší, i když jsme byli po předešlých dnech docela unavení. 

První den jsme se věnovali městu, lesku a neonům a druhý den jsme se vyřádili v celosvětově vyhlášeném zábavném parku Sentosa.

Ostrůvek zábavy nabízí nejen bláznivé horské dráhy, luxusní ubytování a muzea, ale také písčité pláže.

 

 

Moře nebylo v Singapuru úplně nejčistší. Nejspíš proto, že se na obzoru houpaly ty největší nákladní lodě, které jsem kdy viděla. Inu, druhý největší asijský přístav se nezapře. Přesto jsme vlezli do teplé vody s nesmyslnou myšlenkou, že se malinko zchladíme.

Nepatrné osvěžení proběhlo a pokračovalo se dál do víru zábavy.

Náš druhý den v Singapuru se chýlil ke konci a my se nemohli dočkat dalšího dne, kdy utečeme z městského shonu a půjdeme se projít do přírody. Ano, i v Singapuru najdete kousek zeleně. Do zoologické zahrady jsme ale opravdu nemířili!

Naše procházka vedla úzkými cestičkami v pralese, který nám poskytoval příjemný stín. Dusno sice zůstalo stejné, možná ještě větší, ale nám to nevadilo, nějak jsme si na tu prádelnu zvykli.

Už jsme nějakou tu chvíli putovali džunglí, když v tom jsme ji uviděli.  

 

Singapur

 

Seděla v listí, drbala se na noze a drze po nás pokukovala. Málokdo by uvěřil, že se v Singapuru potká se „svobodnou opicí“. My tedy rozhodně ne. Slečna tam čekala na své kamarády, na další zvědavé opičáky, kteří postupně přicházeli a se zájmem si nás prohlíželi. Naše procházka nabrala jiný směr. Zacházeli jsme stále hlouběji do parku a pozorovali obyvatele Singapuru, kteří se zákazy a omezeními opravdu neřídí. Když jsme z parku odcházeli, zrovna skákali do objektu obehnaného ostnatým drátem. Nepovolaným vstup zakázán! Trest smrti zastřelením! Hlásal nápis na plotě. 

Autor: Diana Schirlová

 

 

Čtěte také:

Cesta do Singapuru - průvodce jedním z největších ...

Nejlepší letiště je v Singapuru, Praha je v Evropě ...

Letiště Singapur - Changi (SIN)

Doba letu do Singapuru

Měna v Singapuru

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.