Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vnitrozemí ostrova Gran Canaria

Na ostrov Gran Canaria se sice jezdí za teplem a mořem, kterého si tady můžete užívat dosyta po celý rok, ale rozhodně pro někoho může být ve finále zajímavější jeho vnitrozemí.

Hluboké kaňony, krásná příroda, úžasné výhledy, vysoké skály a úzké silnice dělají z vnitrozemí Gran Canaria velmi oblíbenou destinaci na výlety.

Pokud si z tohoto malého španělského ostrova budete chtít odvést co nejvíce zážitků, na pláži a v plážovém baru je určitě všechny neposbíráte!

 

Barranco de GuayadequeRozhodně je nutné si na prozkoumání ostrova půjčit auto. Tady to však nebude žádný problém, půjčovny aut najdete na každém rohu ve městě Las Palmas i Maspalomas. Načepujte plnou nádrž a hurá do hor.

 

 

Přestože má ostrov Gran Canaria průměr přibližně 80 km, od pobřeží k jeho středu se vám může cesta časově dost protáhnout. Klikatá silnice vede totiž poměrně vysokými horami, které vám nedovolí mnohdy jet rychleji než 30 km/h. Připravte se však na nádhernou podívanou a nikam nespěchejte!

 

Cesta na Roque NubloRoque Nublo: známá dominanta ostrova

Při cestách do vnitrozemí rozhodně neminete slavnou horu Roque Nublo. Jedná se o unikátní skalní formace, k nimž vede příjemná půlhodinová procházka z nedalekého parkoviště. V teplých měsících si hlavně nezapomeňte vodu: tady opravdu nic k osvěžení nekoupíte.

Až se ke skalním útvarům budete přibližovat, pravděpodobně vás zaskočí jejich mohutnost. Nachází se ve výšce 1 817 metrů a v oblačném počasí na na nich sedí mraky, což dodává celému okolí dramatický ráz. Posaďte se na pohodlný kámen a čerpejte sílu z jedinečných výhledů!

 

Roque Nublo z nejvyšší horyPico de las Nieves

Nejvyšší horou ostrova je Pico de la Nieves s nadmořskou výškou 1949 metrů, kde se dokonce na pár dní v zimním období může vyskytnout sníh. Ovšem v horkém počasí, které zde panuje téměř celoročně, působí značky varující před sněhem velmi úsměvně. Na vrcholek se můžete dostat autem, ale mnohem zábavnější je cesta, která vede z parkoviště nedaleko Roque Nublo lesem. Výhledy jsou jedinečné. Jako na dlani odtud můžete pozorovat skalní formace Roque Nublo, máte-li jasné počasí, dohlédnete i na Tenerife.

 

Na nejvyšší hoře Pico de las Nieves

 

Restaurace v jeskyni

Protože je Gran Canaria hodně skalnatý ostrov, nabízí se i nádherné výlety po cestách, které vedou nad hlubokými kaňony. Jedním z takových velmi působivých míst je Barranco de Guayadeque. Cesty vedou po stěnách údolí a jedná se o opravdu krásnou podívanou. Tento úžasný zážitek můžete korunovat večeří, obědem nebo jen dobrým vínem v jedné z místních jeskynních restaurací, které jsou velmi prostorné a některé mají i několik pater!

 

Vnitrozemí ostrova

 

Při svém putování vnitrozemím budete míjet několik vesnic. Zastavte se a projděte se. Tady teprve uvidíte, jak doopravdy žije domorodé obyvatelstvo, nezasažené moderními technologiemi ani turistickým ruchem. Především zde potkáte postarší lidi, kteří si tu v pohodě užívají slunečné dny  daleko od městského shonu.

Autor: Eva Bicanová

 

Další článek z této oblasti:  Co očekávat na pobřeží Gran Canaria, čtěte zde

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Letiště Gran Canaria (LPA)

 

Seznam letišť - Kanárské ostrovy

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.