Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Co očekávat na pobřeží Gran Canaria

Kanárské ostrovy představují v myslích mnoha turistů ideální místo pro strávení letní dovolené. Protože se jedná o souostroví, kde je po celý rok krásné, teplé a neměnné počasí, hlavní turistická sezóna je tu v době, kdy je v Evropě zima a turisté tyto poměrně vzdálené ostrovy od Evropy využívají k příjemnému ohřátí.

 

Ráj pro surfaře

Gran Canaria omývají vody oceánu, které znamenají dvě věci. Vlny a poměrně studenou vodu. Pokud si myslíte, že jedete ke „Karibiku“, jste na omylu. Pobřeží si oblíbili surfaři, kteří mohou na vlnách dovádět na pláži Playa de las Canteras v hlavním městě Las Palmas. Každý rok se o kus dále na východ sjedou profesionálové ze všech koutů světa, kteří se na svých prknech snaží zdolat vyhlášenou vlnu Fronton, která patří mezi jednu z nejnebezpečnějších na světě a každý rok se tu stane nějaké těžké zranění.

 

V povzdálí - místo vlny Fronton

Severní pustina


Sever ostrova vás může ohromit tím, že tu téměř vůbec nic neroste. Extrémně suché oblasti dominují všudypřítomné kameny, osamocený maják a podivné shluky domů, odkud se život kamsi vypařil. Takovou oázu v poušti představuje asi jen pobřežní rybářské městečko Puerto de las Nieves, odkud vyplouvají trajekty na ostrov Tenerife. Najdete zde pobřežní promenádu, kde téměř stále silně fouká a u přístavu uličku obsazenou většinou rybími restauracemi. Vesnici dominují vysoké skály, které zde vyrůstají přímo z oceánu a místo tak získává jedinečnou dramatickou atmosféru.

 

Městečko Puerto de las Nieves

 

Puerto de Mogán: Malé Benátky

Nakonec zavítáme na jih, který je pověstný téměř stále slunečným počasím. Přibližně 25 kilometrů jižně od turistického letoviska Maspalomas po dálnici dojedete do příjemného malého městečka Puerto de Mogán, které je přezdíváno Malé Benátky. Na jedno strávené odpoledne představují krásný výlet. Nachází se zde malebná pláž v zátoce, která je ideální pro děti, neboť zde nejsou vlny a ani oceán tu není příliš studený. Upravená část města díky kanálu a spoustě rozkvetlých keřů opravdu vzdáleně připomíná známé Benátky. Jedná se však jen o poněkud malou a ne příliš povedenou kopii. Nicméně zde můžete zažít pěkný den na pláži a poobědvat v jedné z příjemných restaurací.

 

Puerto de Mogán

 

Tím v podstatě zajímavosti na pobřeží ostrova Gran Canaria končí. Západní část ostrova je téměř neobydlená a z velké části nepřístupná. Gran Canaria má však co nabídnout také ve svém vnitrozemí. Vysoké kopce, skály a dechberoucí kaňony jsou nádhernou podívanou, kterou jen tak někde nezažijete.

 

Maják na pustém severním pobřeží

 

Autor: Eva Bicanová

 

Další články z Kanárských ostrovů:

Fuerteventura: ostrov silného větru a lahodného sýra

Gran Canaria: Maspalomas versus Las Palmas

La Gomera, zelený smaragd Kanárského souostroví

Kanárský ostrov El Hierro

Puerto de Morgan, Kanárské ostrovy

Španělský ostrov Tenerife

Vnitrozemí ostrova Gran Canaria

Co očekávat na pobřeží Gran Canaria

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.