Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Roque Nublo na Kanárech

Foto, en.wikipedia.orgRoque Nublo (který můžete znát také pod názvy jako Clouded Rock, nebo Rock in the Clouds) je čedičová sopečnatá hornina na ostrově Gran Canaria, které patří do Kanárských ostrovů, které náleží  Španělsku. Jedná se o krásnou přírodní scenérii, která láká mnoho turistů. Jeho výška dosahuje 67 metrů (v převodu 220 stop), přičemž jeho vrchol je 1,813 metru (5948 stop) nad hladinou moře.

Druhým nejvyšším vrcholem tohoto ostrova je Pico de las Nieves, slavný orientační bod ostrova, chráněný jako přírodní památka. Nachází se v obci Tejeda, tři kilometry na jih od centra města.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Alfredo Martín,  Roque Nublo

 

Cesta do této lokality je bohužel pouze pro lidi, kterým se nedělá špatně při cestování autem, jedná se totiž o pomalou jízdu serpentinami hor. V průběhu letních měsíců tyto hory bývají velice vyprahlé a mohou mít i okrový nádech, údajně se jedná o poslední dva roky, které byly, netypicky pro Kanáry, velice horké.

Pro domorodé obyvatele tohoto ostrova Roque Nublo představuje svatý památník a pilíř nebe. Proto jim slouží jako rituální místo pro obětování bohu Slunce, věří totiž, že dávná eroze mu přiřkla posvátnou sílu.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

V horším počasí bývá tato scenérie zahalena do mlžného oparu z mraků, takže představuje skvělou kulisu pro fotky. Pokud byste se sem chtěli vydat, doporučuje se jindy než o víkendu, scházejí se zde v tuto dobu totiž domorodí obyvatelé (Canarios).

Procestování této oblasti vám zabere zhruba 2,5 až 3 hodiny. V dálce můžete spatřit také sopku Teide (3715 metrů vysoká), která se nachází na ostrově Tenerife. Pod sebou můžete vidět 1,404 metrů vysoký monolit Roque Bentayga.

 

Zdroj videa: YT CC, Round-the-World (RotWo),  Roque Nublo, Gran Canaria, Canary Islands

 

 

   
  Tip na levný hotel: Hotel Rural El Refugio  Cena pro dva - 1 418 Kč
   

Mohlo by vás zajímat - cestopis z Gran Canaria

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.