Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vydejte se mezi barvy duhy na Burano

BuranoBenátky patří k nejnavštěvovanějším místům  Itálie, avšak v Benátské laguně můžeme najít i další zajímavá a krásná místa. Pro dnešní článek jsem si vybrala ostrůvek Burano, který se proslavil svými barevnými domečky a nádhernými krajkami.

 

 

Kolik stojí cesta na Burano?

Nejlepším (nebo jediným?) způsobem pro cestu na Burano je vaporetto, což je místní hromadná doprava. Jedná se o lodě, které fungují jako autobusy a můžete s nimi cestovat jak po Benátkách, tak na okolní ostrovy. Cena jízdenky, která vám bude stačit pro cestu jedním směrem je 7,50€, ta platí po dobu 75 minut. Pokud ale máte v plánu využívat vaporetto více, vyplatí se vám pořídit si celodenní lístek za 20€.

 

Burano

           Mohlo by vás zajímat: přehled cestopisů najdete zde.

 

Jak se na Burano dostat?

Přímá linka z Benátek na Burano nevede, proto se musíte nejdříve vydat na ostrov Murano. Ze zastávky u autobusového nebo vlakového nádraží vás tam asi za 25 minut zaveze vaporetto č.3. Na Muranu můžete vystoupit buďto hned na první zastávce a projít se na tu další (asi 10 minut chůze), přičemž si prohlídnete výlohy obchůdků s proslulými muranskými skleněnými výrobky, nebo vystoupit přímo až na Murano Faro. Odtud odplouvá vaporetto č.12, které už vás zaveze přímo na barevný ostrov Burano. Cesta trvá asi 40 minut a lodě bývají většinou hrozně přeplněné, ale to by vás nemělo odradit od návštěvy.

 

Burano

 

Proč jsou domky na Buranu barevné?

Naštěstí se ale hromada lidí po vystoupení z lodi rozprchne do různých koutů ostrova, takže si můžete v klidu vychutnat atmosféru tohoto nádherného místa a procházet se prázdnými uličkami tvořenými pestrobarevnými domy. Jak jsem se dozvěděla, domy jsou barevné proto, aby námořníci vracející se z moře poznali svůj dům i v mlze a za špatné viditelnosti. Zajímavé je, že pokud si majitel chce dům natřít, musí požádat o schválení dané barvy.

 

Burano


Nejlepší krajky na světě

Ano, místní ženy, které začaly vytvářet krajky, když byli jejich muži na moři, proslavily ostrov nejkvalitnějšími krajkami na světě. Veškerá výroba probíhá převážně ručně a proto by vás neměla překvapit jejich cena. Krajky si zde můžete koupit v každém druhém krámku a na mnoha místech můžete i pozorovat místní stařenky při jejich práci.

 

Burano

 

Itálie plná šikmých věží

Další zajímavostí, kterou můžete na ostrově Burano vidět, je šikmá kostelní věž. I přesto, že to na fotkách není tolik vidět,věž je nakloněna poměrně značně. Údajně je náklon způsoben posunem zemské půdy pod věží. Zvonice sice není přístupná turistům, ale každou hodinu můžete slyšet její odbíjení.

 

Burano

 

Burano je, pro mě osobně, jedno z nejkrásnějších míst, na kterých jsem kdy byla. Díky svému klidu a příjemné atmosféře si získalo mé srdce a jsem si jistá, že jsem tam nebyla naposled. Pokud budete mít tedy cestu do Benátek, tenhle barevný ostrov určitě nevynechte.

 

Zdroj videa: YouTube - CC Jürgen Bendszus - world music, Burano

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Vlček Ondřej, Burano

 

 

Mapa ostrova Burano, zdroj plánku - openstreetmap.org

 

Další cestopis z této lokality čtěte zde

 

 

Autor: Aneta B.

 

   
  Čtěte také:
 

Benátky - sen pod maskou

 

Benátky odloží poplatek za vstup do města

 

Doba letu do Benátek

   

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.