Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Benátky odloží poplatek za vstup do města

Podle původního plánu měli počínaje letošním červnem návštěvníci tohoto italského města platit za jeho návštěvu. Z důvodu virové nákazy se však opatření posouvá o jeden rok. Zprávu přinesl web Independent.

 

 

 

 

Benátky obvykle v turistické sezoně přetékají turisty. V minulosti radní chtěli redukovat množství návštěvníků pomocí celé řady restrikcí a omezení pod pohrůžkou pokut.

Od 1. července roku 2020 si nově měli turisté, kteří přijedou pouze na den vstup do města zarezervovat a zaplatit. Kvůli virové pandemii se však plán uskuteční až od příštího léta.

Starosta Benátek Luigi Brugnaro oznámil, že pokud by se vstupní poplatek uvedl do praxe už letos, byla by to pro město ekonomická katastrofa. „Zabere to minimálně rok, než se turistický ruch podaří vrátit do starých kolejí“ oznámil starosta pro plátek La Reppublica.

 

 

Vstup do Benátek zájemce přijde podle nového plánu napřesrok na 3 eura (cca 80 kč) v málo rušné době, ve frekventovaném čase až 10 eur (cca 270 kč). Opatření se dotkne jen jednodenních návštěvníků. V případě přespání v hotelu je totiž do ceny ubytování zahrnuta tzv. turistická daň, jejímž placením turisté přispívají do kasy města.

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Kde ve světě se mluví italsky?

 
 

Benátky - sen pod maskou

 
 

Nádraží v Benátkách Venezia Santa Lucia a doprava

 
 

Letiště v Benátkách (VCE)

 
 

Doba letu do Benátek

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.04.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.