Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Cestujte po druhém největším francouzském městě. MHD Lyon

Město Lyon na soutoku řek Rhône a Saône přímo vybízí k procházkám po promenádě. Navštivte i nádherné historické jádro ve Starém Lyonu, překrásnou Basilique Notre Dame de Fourviere a muzeum miniatur. Městem vás sveze MHD Lyon.

 

 


 

Trolejbusy, tramvaje, autobusy a metro. TCL Lyon

MHD Lyon má velmi propracovaný systém dopravy. Trasy jsou přehledně značené s dostatkem přestupních stanic. Linky jsou v provozu po celý den, včetně nočních spojů. V Lyonu je nejjednodušší doprava pomocí metra, dále můžete využít trolejbusy a autobusy. MHD v Lyonu má zkratku TCL.

 

Metro v Lyonu

Metro v Lyonu provozuje 4 linky a má celkem 40 stanic. Většina trati vede podzemím a vlaky jezdí vlevo. Linky metra jsou odlišeny barevně a písmeny A, B, C, D. Plánuje se výstavba linky E. Metro jezdí od 5 hodin ráno do 0.30 v noci.

 

Plán metra v Lyonu, zdroj - Maximilian Dörrbecker (Chumwa) CC BY-SA 2.5  creativecommons.org, Wikimedia Commons

 

Ostatní dopravní prostředky

Méně pohodlné je cestování autobusy, trolejbusy a tramvajemi. Jsou zpravidla více obsazeny. Zajíždějí však i do vzdálenějších koutů města. Jedna cesta stojí 2,2 EUR.

 

Ceny jízdného v Lyonu

Jízdenka na metro stojí 1,9 EUR. Můžete si zakoupit i dvouhodinovou jízdenku za 3 EUR nebo celodenní jízdenku za 5,8 EUR. Výhodné je pořídit si lyonskou kartu na MHD za 25 EUR na celý den nebo za 35 EUR na 2 dny. Karta platí pro všechny dopravní prostředky MHD.

Autor: Iva Vendolská

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Vše, co byste měli vědět o Lyonu

   

Nádraží Lyon-Saint-Exupéry

   

Mezinárodní letiště Lyon (LYS)

   

Doba letu do města Lyon

   

Kde ve světě se mluví francouzsky?

     

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.