Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Burgas a Sozopol

BurgasToto  bulharské město se v posledních letech stává oblíbenou turistickou destinací. Město je poměrně velké, má zhruba 200 tis. obyvatel a najdete jej u pobřeží Černého moře.

Pláže u pobřeží jsou poměrně čisté. Ceny potravin jsou Burgasu pro nás velmi příznívé. Hůře je to s ubytováním. Pokud vám nevadí strávit dovolenou v kempu, je možné se ubytovat v kempu 14 km jižně od města do oblasti Kraimorie.

 

 

   
                                Předpověď počasí v Burgasu
   

 

Sozopol

Pokud máte radši menší letoviska, Burgas je opravdu poměrně velká městská aglomerace, zkuste strávit svou letní dovolenou v Sozopolu. Město je velmi podobné jinému známému bulharskému městu - Nesebaru.

 

Sozopol je malebné historické městečko ležící 35 km jižně od Burgasu. Toto městečko má jedinečnou atmosféru.

Ve městě žije i významná řecká komunita. Dříve bylo městečko Sozopol známé pod názvem Apollonia Antika, pojmenované podle boha námořníků Apolóna. Jde o turisty hodně vyhledávané letovisko. Ulice lemují krásné domy z 19.století. Poblíž starého města najdete městskou pláž. Cena za lehátko se slunečníkem je přibližně 75 Kč.

Prvních deset dnů v září se zde koná umělecký festival Apollonia, na kterém lze zdarma zhlédnout jazz, rockovou hudbu, ale i bulharskou poezii.

 

 
Průvodce Slunečným pobřežím, čtěte zde
 

 

 

 

Cesta do Burgasu

Jak se do Burgasu dopravit? Někteří preferují cestu vlakem.  Údajně trvá něco málo přes 30 h z Prahy. Cena se pohybuje dle počtu osob a toho na jakou slevu dosáhnete. Zhruba počítejte, že zaplatíte min. přes 3 000 Kč za osobu, tam i zpět.

Další možností je samozřejmě cesta autem. Pokud nemáte super žrouta pohonných hmot, tak při plném obsazení se pravděpodobně do Burgasu dopravíte levněji autem než vlakem. Doba jízdy z Prahy je individuální, ale čistý čas bude pravděpodobně přes 20 hodin. Vzdálenost je přibližně 1 700 km. Dopravovat se autobusem na takovou vzdálenost by pro většinu lidí zřejmě bylo mučení a proto tuto možnost více zmiňovat nebudeme.

SozopolZřejmě nejpohodlnější bude dopravit se do Burgasu letadlem. Jednou z leteckých společností, která lítá přímo z Prahy do Burgasu je Wizzair. Běžná letenka pak stojí za osobu tam i zpět cca. 3 300 Kč.

Ovšem občas je možné zachytit akční slevu a dopravit se do Burgasu za pár korun. Pokud chcete o takových letenkách včas vědět, registrujte se na našem webu, zdarma vám pak budou zasílány informace o nejlevnějších letenkách nejen do Burgasu. Články o takových letenkách vždy najdete na této stránce.

 

 

 

 

Jak se dostat z letiště do Burgasu?

Letiště v Burgasu (BOJ) má jednu runway o délce 3,2 km.  V roce 2008 odbavilo přes 1,9 mil. cestujících.

Spojení s městem zajišťuje autobusová linka č. 15. Cena jízdenky se pohybuje okolo 13,5 Kč.

 

SozopolSozopol


Sozopol

Zvětšit mapu

 

Čtěte také:

Levné letenky do Burgasu

Jak se dostat do Bulharska

Burgas z Pardubic za 5 772 Kč

Z Bratislavy nově letecky do Burgasu a Pafosu

Letenky od 50 Kč vč. tax

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.