Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Burgas a Sozopol

BurgasToto  bulharské město se v posledních letech stává oblíbenou turistickou destinací. Město je poměrně velké, má zhruba 200 tis. obyvatel a najdete jej u pobřeží Černého moře.

Pláže u pobřeží jsou poměrně čisté. Ceny potravin jsou Burgasu pro nás velmi příznívé. Hůře je to s ubytováním. Pokud vám nevadí strávit dovolenou v kempu, je možné se ubytovat v kempu 14 km jižně od města do oblasti Kraimorie.

 

 

   
                                Předpověď počasí v Burgasu
   

 

Sozopol

Pokud máte radši menší letoviska, Burgas je opravdu poměrně velká městská aglomerace, zkuste strávit svou letní dovolenou v Sozopolu. Město je velmi podobné jinému známému bulharskému městu - Nesebaru.

 

Sozopol je malebné historické městečko ležící 35 km jižně od Burgasu. Toto městečko má jedinečnou atmosféru.

Ve městě žije i významná řecká komunita. Dříve bylo městečko Sozopol známé pod názvem Apollonia Antika, pojmenované podle boha námořníků Apolóna. Jde o turisty hodně vyhledávané letovisko. Ulice lemují krásné domy z 19.století. Poblíž starého města najdete městskou pláž. Cena za lehátko se slunečníkem je přibližně 75 Kč.

Prvních deset dnů v září se zde koná umělecký festival Apollonia, na kterém lze zdarma zhlédnout jazz, rockovou hudbu, ale i bulharskou poezii.

 

 
Průvodce Slunečným pobřežím, čtěte zde
 

 

 

 

Cesta do Burgasu

Jak se do Burgasu dopravit? Někteří preferují cestu vlakem.  Údajně trvá něco málo přes 30 h z Prahy. Cena se pohybuje dle počtu osob a toho na jakou slevu dosáhnete. Zhruba počítejte, že zaplatíte min. přes 3 000 Kč za osobu, tam i zpět.

Další možností je samozřejmě cesta autem. Pokud nemáte super žrouta pohonných hmot, tak při plném obsazení se pravděpodobně do Burgasu dopravíte levněji autem než vlakem. Doba jízdy z Prahy je individuální, ale čistý čas bude pravděpodobně přes 20 hodin. Vzdálenost je přibližně 1 700 km. Dopravovat se autobusem na takovou vzdálenost by pro většinu lidí zřejmě bylo mučení a proto tuto možnost více zmiňovat nebudeme.

SozopolZřejmě nejpohodlnější bude dopravit se do Burgasu letadlem. Jednou z leteckých společností, která lítá přímo z Prahy do Burgasu je Wizzair. Běžná letenka pak stojí za osobu tam i zpět cca. 3 300 Kč.

Ovšem občas je možné zachytit akční slevu a dopravit se do Burgasu za pár korun. Pokud chcete o takových letenkách včas vědět, registrujte se na našem webu, zdarma vám pak budou zasílány informace o nejlevnějších letenkách nejen do Burgasu. Články o takových letenkách vždy najdete na této stránce.

 

 

 

 

Jak se dostat z letiště do Burgasu?

Letiště v Burgasu (BOJ) má jednu runway o délce 3,2 km.  V roce 2008 odbavilo přes 1,9 mil. cestujících.

Spojení s městem zajišťuje autobusová linka č. 15. Cena jízdenky se pohybuje okolo 13,5 Kč.

 

SozopolSozopol


Sozopol

Zvětšit mapu

 

Čtěte také:

Levné letenky do Burgasu

Jak se dostat do Bulharska

Burgas z Pardubic za 5 772 Kč

Z Bratislavy nově letecky do Burgasu a Pafosu

Letenky od 50 Kč vč. tax

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!