Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

K moři na sever ??

K moři do Polska. Koho by to napadlo? No moc Čechů tam pravda nejezdí a přece jen se není čemu až tak divit. Právě jsem koukal na teplotu moře u polských břehů a tedy nic moc. 19 stupňů. Když jsme tam před rokem byli právě v srpnu, tak teplota moře nepřesáhla 20 stupňů. Ale i přesto se nám tam líbilo.

Sice Itálie pro dovolenou u moře je zřejmě lepší destinace, ale pro zpestření, proč si nezajet jednou do Polska k moři. Je to opravdu něco trochu jiného.Cesta k moři

Cesta k moři byla asi ta nejslabší část z dovolené. Neuvěřitelné kolony aut na polských silnicích. To co označují za dálnice, bych si takto označit netroufnul. I když nové úseky již jsou v pořádku. A jede se po nich dobře. Problém je v tom, že nových úseků jsme moc nepotkali. Kolony byly horší než kolony směrem z Čech do Itálie. Jeli jsme v noci a tolik aut jsem v noci nepotkal ani v Rakousku nebo Itálii. Přišlo mi, že všichni Poláci jsou na cestách. Co se týká LPG, tak v Polsku je dostatek čerpacích stanic. Minimálně jako u nás. V každém aspoň trochu větším městě. Je ale pravda, nebyl jsem všude :). Pokud jedete přes Harrachov, tak hned za hranicemi je první čerpací stanice s LPG. Cenu LPG najdete zde.Darlowko
Mi jsme si ze všech možných přímořských letovisek v Polsku vybrali Darlowko, poblíž města Darlowo - Darlowko je jakási příměstská část. Ubytování jsme měli v apartmánech Jaskulka.
Mapa:


Zvětšit mapu


Darlowo. Starý rybářský přístav byl kdysi členem svazu hanzovních měst. Gotický hrad pomořských knížat, přestavěný v pozdějších staletích, obklopený příkopem s vysokou věží nad bránou, je dnes sídlem regionálního muzea. Zachovala se tady středověká urbanistická struktura města s náměstím, šachovnicovým uspořádáním ulic a památkami, pocházejícími hlavně z období panování pomořských knížat (300 let). V centru se nachází několik desítek památkových obytných staveb s domem z 15. stol. Ve výletní čtvrti Darlowek můžete se podívat na unikátní, sklápěcí most a maják. V Darlowku u moře jsme měli slušné vlny, tím jsme se zabavily tak na 3 dny. Bylo to také kvůli větrnějšímu počasí, které v oblastí, v náš termín pobytu, zrovna bylo. Co se nám moc líbilo, byla projížďka na vyhlídkové lodi. Lodí je několik, od vikingských až po galéru. Cena byla 10 zlotých.

V Darlowku bylo dostatek restaurací, obchůdku s rybami (ochutnejte podivnou rybu "flondru") aj. Ceny byly srovnatelné s našimi, ryby levnější. Pivo sice dražší než u nás, ale levnější než v Itálii. Točené pivo za cca. 7 zlotých - nějakých 50 Kč. Poláci si často do piva dávají sladký sirup. Asi nejlepší restaurace byla poblíž pláže a je nepřehlédnutelná, hlavně večer. V restauraci totiž od večera zpívají číšnici a kuchaři. Takže nejen že vás obslouží, ale také vám hezky zazpívají. Musím přiznat, že jim to šlo. Restaurace byla stylová, venku mezi stromy, dřevěná.

Pláž byla písečná, čistá a volná bez poplatku. Celkem velká, ale ne tak jak jsem zvyklý z Rosolina Mare. Písek je spíše bílý. Moře je méně slané než v Jaderské. Teploty se tam pohybovaly i kolem 28 stupňů. Ale záleží samozřejmě na aktuálním počasí. Může se taky stát, že budete mít jen dvacet. V Darlowku je také bowling, bazén a najdete tam také kemp, kde je možné se ubytovat.

 

Hotely v této lokalitě - přehled

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Bendar Multimedia Słupsk, Darlowko

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Polská jezera v blízkosti našich hranic

 
 

Energylandia — zábavní park v Polsku nejen pro děti

 
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.