Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

K moři na sever ??

K moři do Polska. Koho by to napadlo? No moc Čechů tam pravda nejezdí a přece jen se není čemu až tak divit. Právě jsem koukal na teplotu moře u polských břehů a tedy nic moc. 19 stupňů. Když jsme tam před rokem byli právě v srpnu, tak teplota moře nepřesáhla 20 stupňů. Ale i přesto se nám tam líbilo.

Sice Itálie pro dovolenou u moře je zřejmě lepší destinace, ale pro zpestření, proč si nezajet jednou do Polska k moři. Je to opravdu něco trochu jiného.Cesta k moři

Cesta k moři byla asi ta nejslabší část z dovolené. Neuvěřitelné kolony aut na polských silnicích. To co označují za dálnice, bych si takto označit netroufnul. I když nové úseky již jsou v pořádku. A jede se po nich dobře. Problém je v tom, že nových úseků jsme moc nepotkali. Kolony byly horší než kolony směrem z Čech do Itálie. Jeli jsme v noci a tolik aut jsem v noci nepotkal ani v Rakousku nebo Itálii. Přišlo mi, že všichni Poláci jsou na cestách. Co se týká LPG, tak v Polsku je dostatek čerpacích stanic. Minimálně jako u nás. V každém aspoň trochu větším městě. Je ale pravda, nebyl jsem všude :). Pokud jedete přes Harrachov, tak hned za hranicemi je první čerpací stanice s LPG. Cenu LPG najdete zde.Darlowko
Mi jsme si ze všech možných přímořských letovisek v Polsku vybrali Darlowko, poblíž města Darlowo - Darlowko je jakási příměstská část. Ubytování jsme měli v apartmánech Jaskulka.
Mapa:


Zvětšit mapu


Darlowo. Starý rybářský přístav byl kdysi členem svazu hanzovních měst. Gotický hrad pomořských knížat, přestavěný v pozdějších staletích, obklopený příkopem s vysokou věží nad bránou, je dnes sídlem regionálního muzea. Zachovala se tady středověká urbanistická struktura města s náměstím, šachovnicovým uspořádáním ulic a památkami, pocházejícími hlavně z období panování pomořských knížat (300 let). V centru se nachází několik desítek památkových obytných staveb s domem z 15. stol. Ve výletní čtvrti Darlowek můžete se podívat na unikátní, sklápěcí most a maják. V Darlowku u moře jsme měli slušné vlny, tím jsme se zabavily tak na 3 dny. Bylo to také kvůli větrnějšímu počasí, které v oblastí, v náš termín pobytu, zrovna bylo. Co se nám moc líbilo, byla projížďka na vyhlídkové lodi. Lodí je několik, od vikingských až po galéru. Cena byla 10 zlotých.

V Darlowku bylo dostatek restaurací, obchůdku s rybami (ochutnejte podivnou rybu "flondru") aj. Ceny byly srovnatelné s našimi, ryby levnější. Pivo sice dražší než u nás, ale levnější než v Itálii. Točené pivo za cca. 7 zlotých - nějakých 50 Kč. Poláci si často do piva dávají sladký sirup. Asi nejlepší restaurace byla poblíž pláže a je nepřehlédnutelná, hlavně večer. V restauraci totiž od večera zpívají číšnici a kuchaři. Takže nejen že vás obslouží, ale také vám hezky zazpívají. Musím přiznat, že jim to šlo. Restaurace byla stylová, venku mezi stromy, dřevěná.

Pláž byla písečná, čistá a volná bez poplatku. Celkem velká, ale ne tak jak jsem zvyklý z Rosolina Mare. Písek je spíše bílý. Moře je méně slané než v Jaderské. Teploty se tam pohybovaly i kolem 28 stupňů. Ale záleží samozřejmě na aktuálním počasí. Může se taky stát, že budete mít jen dvacet. V Darlowku je také bowling, bazén a najdete tam také kemp, kde je možné se ubytovat.

 

Hotely v této lokalitě - přehled

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Bendar Multimedia Słupsk, Darlowko

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!