Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Řecko     

Karneval na Korfu

ostruvek-kerkyraPokud se chystáte na dovolenou na ostrov Korfu, pokusíme se vás krátce navnadit na to, co můžete zažít a vidět na ostrově Korfu. Jedna z úctyhodných tradic na Korfu je známa jako karneval nebo Ta Karnavalia (Benátského původu).

Karneval začíná přehlídkami veselých scén. Karneval pokračuje průvodem lidí (corfiots-lidé, žijící na Korfu), kteří doprovázejí hlavní atrakci Karnavalos (spíše groteskní postava s velkou hlavou a usmívající se tváří s pestrobarevnými plováky) představující negativní energii, nebo-li ďábla.

Během tohoto průvodu lidé tancují, zpívají a do úzkých uliček (kantounia) vhazují malé dárky, ozdoby atd., aby roznesli štěstí všude okolo sebe. V noci se zase hoduje, tancuje v tradičních korfuckých krojích, klasické řecké tance. Kolem půlnoci se tato komická postava zapálí a tím vše zlé vytratí. Pro ortodoxní křesťany platí, že od těchto oslav je 56 dní pust (nejedí maso, ani živočišné výrobky), tzv. očista těla. Tento pust končí Velikonocemi.

Registrujte se zdarma na našem webu, po úspěšné registraci budete moci získat až 10% slevu na ubytování na tomto krásném ostrově.

 

 

 

karneval

Nafotila a článek napsala naše dopisovatelka z ostrova Olga Babánková, Děkujeme


Naším partnerem je Leonidas Villas - Korfu, nabízí 10% slevu na pobyt pro naše registrované uživatele.

Pokud budete u nás registrováni, získáte slevu 10% za pobyt. Slevu je možno kombinovat s jinými slevami partnera. Rezervaci musíte provést na webových stránkách Leonidas, při objednávce je nutno do poznámky uvést vaše údaje z registrace na našem webu: "sleva10% radicestujeme.cz ID jméno příjmení email".

Se získáním informací, jak zjistit vaše ID a ostatní údaje, které jste zadali při registraci, vám pomůže tento článek.

 

 
Průvodce Korfu čtěte zde
 

 

 

 

Další informace o Korfu čtěte zde:

Seznámení s Korfu - diamant Středomoří

Řecké letiště Korfu (CFU)

Na Korfu z Bratislavy za 1 330 Kč

Budapešť – Korfu za 1 413 Kč

Bratislava – Korfu za 2 365 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.