Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

Do Německa za hokejem a památkami

Kolín

Německá města Kolín nad Rýnem a Mannheim budou letos hostit Mistrovství světa v ledním hokeji.

Článek v angličtině najdete zde.

Začátkem května se sem sjedou sportovní fanoušci z celého světa v naději, že právě jejich tým si s sebou odveze titul 74. mistra světa. Pokud sledování hokeje není zrovna vaše nejoblíbenější činnost, nezoufejte. Obě města na Rýnu totiž nabízejí široké kulturní vyžití a jsou přímo stvořené k nákupům všeho druhu. Z Prahy na Rýn denně létá nízkonákladová letecká společnost Germanwings, letenky se pohybují již od 19,99 €. Registrujte se zdarma na našem webu, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na akční slevy letenek.

 

 

Kolínská nákupní míle

V oblasti okolo bývalého opatství svatého Martina, především na náměstích Altermarkt a Heumarkt, panuje již od dob Římanů čilý obchodní ruch. Pokud ovšem toužíte po něčem méně pitoreskním, než jsou úzké uličky a drobné butiky, navštivte novější část města. Nejpopulárnější bulváry jsou bezpochyby Hohe Strasse, první nákupní třída v celém Německu začínající na náměstí Wallrafplatz hned vedle Kolínské katedrály, a sousední Schildergasse.

Pasáž Neumarkt jistě zaujme svým architektonickým řešením interiéru a osvětlení – pod střechou ze skleněného podloubí najdete kromě obchodů, bank, kaváren a restaurací také mini park a fontánu. Náročnější zákazníci si jistě přijdou na své v Opern Passagen (Operních pasážích), kde kromě běžných nákupů pořídíte i golfové hole, dobrý oběd, či nový účes.

Potrpíte-li si na méně formální nákupy, určitě navštivte jeden z 38 kolínských trhů. Nejstarším z nich je Buchforst, kam místní chodí každou středu a sobotu nakupovat čerstvé ovoce, zeleninu, oděvy, látky a domácí potřeby již od roku 1938. Trh Dellbrück je zase vyhlášen lahůdkovým sortimentem: objevíte zde domácí těstoviny, nakládanou zeleninu, sýry, olivy i italské speciality.

Parádní nákupy

Ideálním startovacím místem pro nakupování v Mannheimu je náměstí Paradeplatz. Z něj vede pěší zóna Breite Strasse, která je jednou z nejpopulárnějších nákupních čtvrtí v celém Německu. Planken, táhnoucí se od radnice přes Paradeplatz až k vodárenské věži, je zase vyhlášenou ulicí k nákupu bot, oblečení a delikates. Rovnobežné ulice Kunstrasse a Fressgass lemují výkladní skříně s exkluzivními šperky, koženým zbožím a čajem.

Na náměstí Marktplatz, naproti historické radnici, vyrůstá každou sobotu trh vybraných delikates. Sezónní biovýrobky jsou pravidelně k dostání na trhu Kapuzinerplanken, hned vedle pěší zóny. Jednou měsíčně se pak na náměstí Neuer Messplatz koná proslulý bleší trh (Krempelmarkt). Pro našince vzácnou atmosféru můžete nadýchat i na dalších patnácti mannheimských trzích.

Doprava do Kolína nad Rýnem/Bonnu

Do Kolína vás dopraví například letecká společnost Gemanwings, která patří k nejúspěšnějším nízkonákladovým leteckým společnostem v Evropě. Během roku 2008 za velmi příznivé ceny přepravila 8 milionů cestujících. Momentálně spojují Germanwings 70 evropských destinací. Základny letecké společnost jsou strategicky rozmístěny na pěti významných německých letištích – Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín Schönefeld, Hamburk a Dortmund. Germanwings disponuje moderní leteckou flotilou, která se sestává ze 27 strojů typu Airbus A319. V rámci České Republiky Germanwings létají z Prahy do Kolína nad Rýnem/Bonnu a zpět sedm dní v týdnu.

Kolín kulturní

Hned vedle 750 let staré gotické katedrály návštěvníky překvapí moderní budova kolínského muzea Ludwig. V době pořádání mistrovství se tam bude konat výstava ruského avantgardisty a zakladatele suprematismu Kazimira Maleviče. Dalším významným kulturním stánkem je Wallraf Richartzovo muzeum – Corboudova nadace, „matka“ kolínských muzeí. Kromě stálé expozice maleb mapujících období od středověku až po modernu disponuje nadace obsáhlou sbírkou impresionistů. Od konce dubna bude navíc k vidění výstava tří nejvýznamnějších německých krajinářů - Maxe Liebermanna, Lovise Corintha a Maxe Slevogta.

Na poloostrově vzniklém rekonstrukcí bývalých rýnských doků, bylo v roce 1993 otevřeno čokoládové muzeum Immhoff Stollwerck. Loni se mu dostalo prestižního ocenění serveru VirtualTourist.com jako nejlepší muzeum čokolády na světě. Ostatně, o tom jste již v minulosti si mohli přečíst v našem článku.

Kultura po mannheimsku

Mannheim, druhý největší evropský vnitrozemský přístav, ležící na soutoku Rýna a Neckaru je sice o poznání menší než Kolín, kulturně s ním však přinejmenším drží krok. Každoroční jazzový festival, mezinárodní Schillerův festival či festival filmu tvoří jen špičky ledovce místního rozmanitého kulturního programu.

Raritou svého druhu je místní Muzeum průmyslových technologií, které mapuje industrializaci Německa od počátku 18. století až do dneška. Muzeum Reiss Engelhorn patří k předním kulturním institucím celého Německa. Na více než 11 000 m2 přestavuje přes milion exponátů. K jeho součástem patří Muzeum světových kultur, Muzeum brnění, Schillerův dům, ZEPHYR – prostor pro fotografii, Centrum pro mezinárodní dějiny umění a kulturu a Centrum archeometrie. Umělecká výstavní síň má již více než stoletou tradici shromažďování současného umění. Disponuje rozsáhlou sbírkou malby a sochařství 19. a 20. století. Významná jsou především díla nového realismu od předních umělců, jakými byli například Arman, Yves Klein, Niki de Saint Phalle či Jean Tinguely.

74. Mistrovství světa v ledním hokeji

Lanxess aréna - ilustrační fotoKromě Rýna, kultury a obchodu obě města spojuje také prestižní sportovní soutěž. Letošní Mistrovství světa a ledním hokeji odstartuje zápasem domácích s týmem USA v pátek 8. května 2010, a to v Mannheimu. O mediale se pak vítězové jednotlivých skupin utkají v neděli 23. května. Čeští hokejisté byli vylosování do skupiny C, společně se Švýcarskem, Norskem a Francií. Právě utkáním s protivníky ze země galského kohouta zahájí v neděli 9. května své působení na mistrovství. Československo patřilo k zakladatelům Mezinárodního svazu ledního hokeje a od prvního mistrovství v roce 1920 nasbírali čeští (a slovenští) hokejisté již 43 medailí, z toho 11 zlatých.

Rozřazení do skupin je následující:

Skupina A Rusko, Bělorusko, Slovensko, Kazachstán
Skupina B Kanada, Švýcarsko, Lotyšsko, Itálie
Skupina C Švédsko, Česká republika, Norsko, Francie
Skupina D Finsko, USA, Německo, Dánsko

Hlavní dějiště šampionátu, kolínská Laxness aréna je největší a nejmodernější multifunkční arénou v Evropě. Na rozloze 83 700 m2 může vyrůst až 20 000 míst k sezení.

Pokud hledáte ubytování, mohl by vám pomoci tento vyhledávač:

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.