Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Španělsko     

Malaga - město plné slunce

Ilustrační fotoToto krásné město byste našli v provincii Andalusie na jihu  Španělska. Malaga je poměrně velké město a má ideální zeměpisnou polohu.

Severně od něj se nachází hory, které dosahují výšky okolo 1 tisíce m n.m. Tyto hory chrání oblast Malagy před severním prouděním. Hornaté výběžky pronikají hluboko do moře.

Oblast patří mezi nejteplejší místa Španělska, a je jedna z nejvíce slunečných v zemi. Západně od města najdete rozsáhlé pláže.

 

 

MalagaZdejší historii utvářeli do 15 st. Maurové. To lze pozorovat i dnes v centru města, zvláště v okolí La Alcazaby. La Alcazaba je pevnost z roku 1065 n.l. V její těsné blízkosti najdete další významnou památku - hrad Gibralfaro. Vstupné do těchto míst stojí 3,2 €.

Zajímavostí tohoto města je i jeden slavný rodák, Pablo Picasso. Pro ty z vás, kteří neholdují historii a malířství, bude zřejmě více povědomý herec Antonio Banderas, který se zde také narodil.

Kulturní tip: Můžete zde navštívit Museo Picasso. Toto muzeum je sice mladé, ale už po otevření se stalo častým cílem turistů. Dalším důležitým místem - aspoň pro umělecky založené osoby - je divadlo Teatro Cervantes, ve kterém působil i Antonio Banderas.

Významnou památkou je místní katedrála "La Manquita" (jednoruká). Katedrála má totiž postavenu jen jednu věž, na druhou nezbyly peníze. Vstupné činí 4 €.

 

 

MalagaNebojte se, že budete trpět žízní, najdete tu dostatek restauračních zařízení. Velmi oblíbené jsou zahradní restaurace, s posezením venku pod širým nebem. Ceny v restauracích jsou vcelku podobné těm našim. Dokonce některé bary či restaurace nabízejí denní menu pod 7 EUR. Je však nutné hledat.

Dalším vašim cílem by mohl být nejstarší Tapas bar v Malage - Antigua Casa de la Guardia, v centru města. V Malage je to podobné jako v Itálii, kolem oběda nepočítejte s tím, že je něco otevřené.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, simplyliving Malaga 2016

 

 

Letiště Malaga (IATA AGP)

Malaga letištěLetiště je známé také jako Pablo Ruiz Picasso Airport a je hlavním v oblasti Costa del Sol. Jeho vzdálenost od města čítá pouhých 5 km. V roce 2009  přepravilo téměř 12 mil. cestujících. Aktuálně má dva terminály. Další terminál by měl být dostaven letos.

Dopravu z tohoto aeroportu zajišťují autobusy Marbella a městská hromadná doprava. Linka č. 19 vás doveze do města za 1,1 EUR. Autobus jezdí od 6 h ráno do půlnoci, každou půlhodinu. Autobus staví u obou terminálů. Trasa vypadá takto:
Cargo Terminal- T1 (arrivals)-Airport (administrative services)- Avda. Comandante García Morato (Flying Club)-Avda. Comandante García Morato (San Miguel)-San Julián (airport crossroads)- Avda. Velázquez (10 stops)-Avda. de la Paloma-la Hoz-Ayala-Explanada of the station (railway station)-Bus Station-Callejones del Perchel (market)-Avda. Andalucía-Alameda principal-Paseo del Parque (Plaza de la Marina)-Paseo del Parque (Town Hall).


Další možností dopravy je vlak anebo taxi. Za taxi do města Malaga, případně do měst Torremolinos, Benalmadena, zaplatíte obvykle 13 EUR.

 

 

 

 

Městská hromadná doprava

Empresa Malagueña de Transportes - městská hromadná dopravy Malagy - především provozuje rozsáhlou síť autobusových linek. Je možné zaplatit jednu jízdu autobusem za 0,95 EUR, bez ohledu na dobu jízdy. Anebo využít balík 10 jízd za 6 EUR. Měsíční jízdenka vás pak vyjde na nějakých 30 EUR. Autobusy jezdí často, a není problém přestoupit na jinou linku. V noci jsou vysílány noční spoje. Jedinou nepříjemností je, že v době špičky - mezi 14h a 17h - můžou být autobusy přeplněné. Více aktuálních informací naleznete na tomto webu.

 

Letenky

Levné letenky do této oblasti nabízí z Prahy např. SmartWings. Z Bratislavy do Malagy můžete za pár korun letět z Ryanairem. Na našem webu zasíláme registrovaným uživatelům informace o aktuálních nejlevnějších letenkách nejen po Evropě. Registrujte se zdarma, a budete o letenkách i pod 500,- Kč vč. tax vědět včas!

 

Malaga

Malaga

  Přímý letecký spoj z Prahy zajišťuje ČSA, doba letu: 3h 20m, přehled tarifů ve vyhledávači Kiwi.com

 

 
Mohlo by vás zajímat: Více informací o Letišti Malaga (AGP), čtěte zde
 

 

Ubytování

Pokud hledáte ubytování v Malage nebo okolí zkuste využít tuto webovou stránku. Je možné si zde objednat dvoulůžkový pokoj již od 30 EURO, někdy i méně. Použijte funkci vyhledávání.

   
 Tip na hotel: Habitación en Calle Molino Cena za noc pro dva - 1 220 Kč
   

 

Pobřeží

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Malaga (AGP)

Letenky do španělské Malagy od 1 550 korun

Costa del Sol - 300 kilometrů prosluněných pláží ...

Přímá linka Bratislava-Malaga

Články o možnostech levného nebo jinak zajímavého ubytování

Tipy na levné letenky; už od 50,- Kč vč.tax!

Doba letu do Malagy

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.01.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.