Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Costa del Sol - 300 kilometrů prosluněných pláží, azurového moře, kultury, sportu a historie

Sluneční pobřeží nebo také Pobřeží slunce (Costa del sol) nese název podle přetrvávajícího slunečného počasí. Z dřívějších  rybářských vesniček se postupně stalo luxusní turistické letovisko světového významu a to nejen díky faktu, že na tento španělský region zaprší jen velmi zřídka.

 

 

Na tomto pobřeží můžeme najít komplexy kvalitních hotelů, ze kterých jsou lehce přístupné krásné pláže s průzračnou a čistou vodou. Pro golfové nadšence je zde nespočet  golfových klubů a hřišť.  Na své si ovšem přijdou milovníci přírody, které nadchne krásná krajina jižního  Španělska.

Celé pobřeží se snaží dostát pověsti vznešenosti a luxusu. Dokonce se říká, že v přístavu Pureto Banús kotví druhá největší flotila jachet na celém světě.

 

MARBELLA

  • Za centrum luxusního pobřeží je považována Marbella. Toto město si oproti většině turistických letovisek zachovalo své historické centrum. Především na náměstí Plaza de los Naranjos můžeme vidět krásné budovy z počátku novověku. I přesto, že některé tyto budovy byly poškozeny za španělské občanské války, jedná se o zajímavé místo s jedinečnou atmosférou.
  • Marbella je také zajímavým koutem pro příznivce surrealistického umění a to z důvodu, že promenáda na bulváru Avenida del Mer je lemována sochy světoznámého umělce Salvatora Dalího. Tyto sochy zde nechal umístit starosta Jesus Gil a svou méně extravagantní tématikou jsou příjemnou podívanou i pro ty, kteří umění příliš neholdují.

 

 

  Tip na hotel:  Pensión Guerra Cena na noc pro dva za 1 256 Kč
  Tip na hotel:  Puerta De Aduares Cena na noc pro dva za 2 452 Kč

 

Příjemnou dovolenou umocňují místní obyvatelé, kteří jsou velmi přátelští k turistům.  Určitě vám také doporučí, kde ochutnat místní pokrmy jako je paella či gazpacho nebo kam si jít vychutnat mořské speciality. K příjemnému posezení s výhledem na moře se pak určitě hodí sangria, lehký a osvěžující alkoholický nápoj z červeného vína.

 

 

 

 

MÁLAGA

  • Zajímavým místem pro výlet je zajisté druhé největší město Andalusie a to Málaga. Město oplývá velkým počtem historických památek jako je například maurská pevnost Alcazaba.
  • Katedrála Catedral de la Encarnación byla vystavěna na místě mešity poté, co Andalusii zabrali křesťanští osvoboditelé. Tato katedrála je také často nazývána La manquita (jednoruká, jednoramenná), protože má pouze jednu věž. Druhá věž nikdy nebyla dostavena kvůli nedostatku peněz.
  • Toto město je také známé pro svého rodáka Pabla Picassa. Pro milovníky výtvarného umění je zde k vidění jeho rodný dům či muzeum plné uchvacujících kubistických děl.

 

 

 

 

TORREMOLINS

  • V blízkosti Málagy se nachází městečko Torremolins ožívající především večer, které láká velkým množstvím obchůdků, kaváren a venkovních posezení.
  • Najdete zde i netradiční způsoby trávení času a to například na krokodýlí farmě či na koridě. Pro děti, ale i jejich rodiče, je zde možnost navštívit aqualand s nejrůznějšími tobogány a skluzavkami, posezením, bary a obchůdky.

 

 

FRIGILIÁNA

  • Pokud pak toužíte vidět typickou španělskou vesničku, za návštěvu rozhodně stojí věkem a moderní dobou netknutá Frigiliána. Rozkládá se v horách nad pobřežím a najdeme ji, pokud se vydáme na hodinovou projížďku na východ od Málagy.

 

A omrzí-li vás kontinent Evropy, není nic jednoduššího než se přes blízký Gibraltarský průliv dostat za pár hodin do Maroka či sousedního Alžírska.

Je jen málo turistických letovisek, které opravdu dokážou skloubit tradiční nádech země s moderními službami, ale do těch málo Costa del Sol rozhodně patří.

 

Přehled ubytování


 

Autor: Julie Fiedlerová

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Španělska

 

Jak dlouho trvá let do Španělska?

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.