Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Švýcarské město Lausanne

Foto, en.wikipedia.orgHlavní město kantonu Vaud se rozkládá na severním okraji Ženevského jezera, zhruba 75 km od Ženevy ve frankofonní části Švýcarska. Římané na těchto místech založili osadu původně pojmenovanou Lousonna, jejíž zbytky se dnes nacházejí na břehu jezera, ale podle archeologických nálezů zdejší kraj byl obýván lidmi již v době bronzové.

Foto, en.wikipedia.orgNa sklonku římské vlády již město představovalo důležité obchodní a strategickou zastávku na trase, která propojovala Severní moře se Středomořím.

Ačkoliv rychle se rozrůstající město bylo opětovaně cílem útočných nájezdů, přesunuli zdejší obyvatelé centrum osady na tři hůře přístupné vrchy, severně od jezera.

Dnes už se ale zase předměstí dotýkají jezera. Nicméně město stoupá po svazích nahoru až do nadmořské výšky 872 m a středověké jádro Lausanne zůstalo skryté v kopcích nad jezerem.

 

 

 

   Ubytování v této oblasti

 

ibis Lausanne Centre

Cena na noc pro dva - 2 025 Kč
 

Hôtel des Inventions

Cena na noc pro dva - 2 454 Kč

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor fotky: Rama, creative commons

 

Staré město (Vieille Ville) si tak do dnešních dob zachovalo středověký ráz. V 16. století město opanovali stoupenci učení protestanských kazatelů Kalvína a Zwingliho. Původní katolické kostely byly během reformace poškozeny nebo přeměněny na protestanské, stejný úděl postihl i dominantu města katedrálu Notre – Dame.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Kde město leží? Mapa. Nabídka ubytování v Lausanne přes booking.com

Zdroj: openstreetmap.org

 


*Autor úvodní fotky - By Maicomaico (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


   Přehled autobusových spojů od Flixbusu

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, KRISTINA LifeBlog, Lausanne

 


Čtěte také:

Seznam letišť ve Švýcarsku  

Seznam měst - Švýcarsko

 

 

Švýcarská měna

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.