Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Toskánsko - nejkrásnější oblasti v Itálii

toskansko

 

Toskánsko je jedna z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Evropě. Tato oblast stále přitahuje více a více turistů. Jak už to bývá v oblíbených turistických destinacích, i v Toskánsku naleznete širokou řadu atrakcí, mnoho památek a různých tipů krajin. Po celý rok tu panuje mírné klima.

Bohatá flóra a fauna zahrnuje borovice, korkové stromy, levandule, tymián, rozmarýn, vinice a olivové háje. Oblast je známá také svými kulinářskými skvosty, bohatou historií a kulturou. Kraj je proslulý uměním, historií a působivou scenérií. Města často obklopují etruské hradby.

Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, o které jsme již psali dříve, která dodnes láká tisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickým kostelem Santa Croce a dalšími památkami.

Najdeme zde mnoho zajímavých měst jako jsou např. Florencie, Pisa, Siena a San Gimignano se svými památkami a uměleckými poklady. Rozhodně byste měli aspoň některá z těchto měst navštívit, pokud se sem chystáte.

 

 

Panorama-Florence

Pisa

 

PisaJejí dominantou je šikmá věž - stojí na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli) , společně s dómem a kruhovým baptisteriem. Je vysoká 56 metrů. Věž je postavena z bílého mramoru. Sklon věže je cca 3 metry.

Místo, které byste neměli vynechat,ale spíše navštívit během dovolené v Toskánsku je město Lucca. Město leží v údolí řeky Serchio severovýchodně od Pisi. Hlavní památky Lucci jsou Duomo San Martino, Piazza Napoleone, Piazza San Michele, Anfiteatro, kostel San Michele in Foro a Chiesa di San Frediano. Další místní zajímavosti - různá muzea ve městě, jako je Museo Nazionale NAPOLEON a Museo e Pinacoteca Nazionale.

Doprava do Pisy

Asi nejlevnější způsob dopravy je využít akčních letenek společnosti Ryanair. Často lze získat letenku pod 500,- Kč za let vč. tax. Na našem webu o takových letenkách vždy včas a pravidelně informujeme naše registrované uživatele. Registrujte se zdarma, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na podobné akční slevy letenek.

Levné ubytování

Na našem webu najdete denně aktualizované nejnižší ceny ubytování nejen v oblasti Toskánska. První tři nejlevnější nabídky ubytování vypadají takto (bez last minute nabídky, ty hledejte na této adrese):

Lucca

Lucca

Florencie

florence

Mapa provincie Toskánska

Provincie Toskánska

 

 

 

 

 

 

       
      Čtěte také:
     

Města v Toskánsku

     

Seznam letišť v Toskánsku

     

Kde leží Toskánsko?

       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.