Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lucca - poklad Toskánska

Foto, cs.wikipedia.orgMilovníci dobrého vína, lahodných sýrů, krásných památek a klidného prostředí míří do Toskánska. Vyhledávaný cíl turistů v oblasti střední  Itálie zaujme skoro každého krásnými městy s historickými centry, jejichž kořeny sahají do dob slávy starověkého Říma. 

Hlavním městem tohoto malebného kraje je dobře známá Florencie. Asi 75 km od ní se nachází Pisa se svou šikmou věží, a 25 km od Pisy najdeme hradbami obehnané městečko Lucca. Tenhle trojúhelník nabízí svědectví o dobách dávno minulých. Zažily Etrusky, římské vojevůdce, Napoleona Bonaparta i Jana Lucemburského a jeho syna Karla IV.

 

Foto, en.wikipedia.org

By Daderot. (Self-photographed) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

 

   
                                         Počasí v této lokalitě
   

 

Jen stěží se dá uvěřit tomu, že tak nádherná místa původně pokrývaly neprostupné bažiny. Z etruského slova luc (bažina), pochází dokonce i název města Lucca. Dnes elegantního místa, které leží na řece Serchio.

 

 

Navzdory modernizaci a změnám ve městě si Lucca zachovala původní historický charakter. Na první pohled ohromí krásnými hradbami, které město objímají kolem dokola. Původně sloužily jako vojenské opevnění. Mají sedm bran, avšak do města je možné vejít jen jednou z nich. Dnes už hradby vojenské využití nemají. Na jejich vrcholcích byly vybudovány chodníky pro procházky návštěvníků. Taková procházka určitě stojí za to. Z hradeb je úžasný výhled na město i na okolní přírodu.

Dá se říct, že kolem Luccy je budován jeden velký park. Pěstuje se zde krásný zelený trávník a spousty stromů. Tohle místo je jednoduše oázou klidu.

Po procházce po hradbách si můžete odpočnout na jedné z mnoha laviček rozmístěných doslova na každém kroku. Posezení může zpříjemnit třeba vyhlášená italská zmrzlina, anebo sklenka dobrého vína. Městečko je plné příjemných kavárniček a restaurací.

 

Lucca

  Mapa: zdroj - openstreetmap.org

 

     
  Dovolená v Itálii přes web Invia  
     

 

Obdivovatelé památek si zde určitě přijdou na své. Lucca má bohatou historii. Založili ji Etruskové. Roku 180 př. n. l. se stala římskou kolonií. Po Římanech zde kromě dlážděných cest zůstala pravidelná síť ulic a starověké forum. Na jeho místě se dnes nachází Piazza San Michelle. Již zmíněné hradby zaslouží ještě jednou pozornost a poděkování – díky nim je totiž historické centrum města osvobozeno od automobilového provozu.

Kromě velkého množství honosně zdobených kostelů a velkých památek, jako je katedrála San Martino nebo kostel San Frediano, ve městě najdete nespočet renesančních a barokních budov.

 

Foto, en.wikipedia.org

    Basilika San Frediano, [[File:Basilica di San Frediano Lucca.jpg|Basilica di San Frediano Lucca]]

 

Koho zajímá vážná hudba, může navštívit rodný dům Giacoma Pucciniho, slavného operního skladatele, který se zde r. 1858 narodil. Po studiích v Miláně se do milované Luccy rád vracel. Pronajal si dům nedaleko od města, u jezera Torre del Lago. Z tohoto domu je dnes Pucciniho muzeum.

 

  Ubytování na booking.com

Lucca

 

Posuďte sami, že možností jak zde strávit příjemné chvíle je opravdu hodně. Od pasivního odpočinku, až po sportovní aktivity.

Město je velmi dobře dostupné jak autem, tak např. vlakem. V okolí je krásná příroda, co doslova láká k  cyklistice. Kraj je vcelku rovinatý. Oblast je hojně zemědělsky využívaná, ale narazíte zde i na pahorkatiny, které zaručují dostatečné sportovní vyžití.

I když se jedná o turisticky vyhledávané místo, stále je zde ubytování dostupné za příznivé ceny. Všechny cesty prý vedou do Říma. Ať ta vaše cesta má alespoň jednu zastávku v Lucce!

Autor: Tereza Žáková

 

Zdroj videa: YouTube CC, Hans Otten, Lucca

 

 

 
 Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Čtěte také:

Přehled italských měst

Seznam letišť v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

Informace - Toskánsko

Doba letu do Itálie

 

 

 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.