Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Florencie a nejdůležitější body dějin

Florencie je krásnou evropskou metropolí, která se nachází v srdci Toskánska na řece Arno. Město je skutečně velmi starým místem, vzniklo totiž již roku 59 před našim letopočtem, a založili ho vojáci Julia Césara.

Na počátku šlo sice jen o klasický, jednoduchý vojenský tábor, ale během desetiletí se Florencie začala zdokonalovat, vznikaly zde lázně a jiná moderní zařízení.

Čtvrté století je pro něj typické nástupem křesťanství, vznikla zde biskupství a město bylo opět o něco vznešenější. Současný člověk ovšem vidí pod pojmem Florencie renesanci. Město bylo a je doslova kolébkou renesance. Právě zde se tomuto slohu položily základy a neodmyslitelně spjatý s městem i filozofií je rod Medicejských.

 

 

 

 

Na co se zde zaměřit?

Florencie je městem, kde na historické památky či drobnosti narazíte na každém kroku, nelze ani přesně říci, která stavba je nekrásnější, protože každý vidí skvost v něčem jiném. Následující památky jsou ty nejnavštěvovanější.

Palazzo Vecchio, neboli starý palác je jedním z největších skvostů Florencie. S jeho výstavbou se začalo v roce 1299 a to podle plánů samotného Arnolfa di Cambio. Tohle místo se vyvíjelo s dějinami. Nejdříve šlo o Signorinu a prostor pro malířství. V době rodu Medici šlo o jejich palác a v roce 1550 došlo k velké rekonstrukci interiérů. V současnosti zde naleznete nádherné muzeum. Toto muzeum je obrovské, ale pokuste se navštívit minimálně studovnu Francesca I. Medicejského, místnost živlů a chodbu lilií.

Pokud vás zajímá typicky gotický sloh v podání italských umělců, tak jistě neopomeňte navštívit Katedrálu - Duomo. Katedrála je zasvěcena Marii del Fjord. Ovšem dejte pozor, katedrála byla pokryta barevným mramorem a na člověka působí podobně, jako Notre Dame. Člověku totiž doslova vyrazí dech. Je dost možné, že pokud si takovéto okouzlení dopřejete na začátku dne, nebudete se moci odtrhnout a jiné památky vás nebudou zajímat.

Cupolone, je obrovská stavba, která má ve věži slavný zvon Campanile de Giotto, většina z nás ji ovšem zná pod názvem obří dům. Tuto památku můžeme vidět ze kteréhokoliv pohledu na Florencii a stal se z ní jakýsi symbol této metropole.

Kdo z nás by někdy neslyšel o rodině Medicejských? Pokud patříte mezi ty, kteří její historii a fascinujícím dějinám podlehly, pak jistě navštivte Baziliku svatého Lorenza, kde jsou umístěny ostatky tohoto mocného Evropského rodu. Basilika dále nese umělecká díla od takových velikánů, jakým byl například samotný Donatello.

 

           
       

10 míst, které musíte navštívit ve Florencii

 
           

 

 

Doprava po Florencii

Florencie si je vědoma svých historických skvostů a památek, na turisty je tudíž době připravena. Chytit zde například taxi není nic složitého, ve městě je spousta stanovišť taxi a telefonní číslo na taxíka najdete na každém rohu. Mnohem levnější variantou dopravy je použít hromadnou autobusovou dopravu, metro zde ale nenajdeme. Kromě autobusů jsou ve Florencii samozřejmě i vlaky a tramvaje, díky kterým se taktéž dostanete ke spoustě památek.

 

 
 Mohlo by vás zajímat: Letiště Florencie (FLR)
 

 

Ubytování

Nachází se zde obrovské množství hotelů nejrůznějších cenových kategorií. Samozřejmě, že i tady platí, že čím dál jste od historického centra, tím méně platíte za ubytování. Pokud hledáte levné a přesto pěkné ubytování pak zkuste zde. Ve Florencii je poměrně draho, proto dávejte pokud možno přednost ubytování, kde máte minimálně polopenzi. Co se týče jídla, pak si na své přijdou milovníci Italské kuchyně. Naleznete zde jak náročné italské speciality, tak i tradiční pizzerie.

 

Ubytování:

 

Hotel Balcony

Cena na noc pro dva -  2 300 Kč
 

Wow Florence Hostel

Cena na noc pro dva -  1 420 Kč

 

 

 

     
                            Předpověď počasí v této lokalitě  
     

 

Mohlo by vás zajímat:

Krásné město renesance - Florencie

Letiště Florencie – Peretola (FLR)

Florencie: slavnosti a ubytování od 262 korun

Vlakové nádraží - Firenze Santa Maria Novella railway station

Last minute zájezdy - Florencie

Městská doprava ve Florencii

Doba letu do Florencie

 

 

     
  Letenky z Prahy do Florencie ve vyhledávači Kiwi.com  
     

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.02.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.