Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Costa del Azahar

Costa Del Azahar je pobřežím, které se nachází částečně na pobřeží Baleárského a Středozemního moře. Budeme-li přesnější, tak ze správního hlediska náleží do provincie Castellón, jíž samotnou tvoří 120 kilometrů pláží zátok.

 

 

Máme-li se zabývat etymologickým významem slova Costa del Azahar, zjistíme, že toto sousloví odpovídá českému názvu mořské pobřeží. Mnohé prameny uvádějí, že toto jméno je odvozeno od pomerančového květu. A něco na tom skutečně bude, jelikož citrusů a pomerančovníků je zde opravdu velké množství. Celá oblast je krásná zejména na jaře. Krajina posetá krásnými bílými květy je velmi romantická. V létě se tyto květy mění ve zlatavé plody citrónovníků a v pomeranče.

Jestliže budeme chtít se dostat do Costa del Azahar z Barcelony, pak bychom měli vědět, že leží asi třicet kilometrů jižně od tohoto katalánského velkoměsta.

Čím nás tedy Costa Del Azahar překvapí? Určitě to budou široké a dlouhé pláže, ale také krásně modré a průzračné moře. Pokud jste milovníci nákupů anebo alespoň patříte mezi ty, kteří se při koupi suvenýrů neumí dobře ovládat, tak stoprocentně oceníte místní ceny, které jsou pro našince relativně nízké.

Jestliže se věnujete některému z vodních sportů, tak byste neměli mít sebemenší problém se realizovat. Ať už v některém z místních sportovních center anebo v kterémkoliv z aquaparků. Historických památek je v místním okolí velká spousta. Velkou výhodou je poměrně dobře propracovaná infrastruktura, zejména co se vlakové dopravy týče. Přímo po pobřeží totiž vedou koleje, které propojují místní města městečka.

 

 

 

 

Kam tedy za výlety z Costa Del Azahar? Co se výletů do okolí týče, tak si nyní řekneme, kde najít ta nejkrásnější místa poblíž Costa Del Azahar. První destinací, kterou byste měli navštívit, je třetí největší město Španělska - Valencie. Vydejte se do historické části města, která se nachází v samotném jeho středu. Zavítejte do baziliky Panny Marie, dále také do Generalitního paláce a paláce markýze de Dos Aguas. Těm, kteří jsou zvědaví na býčí arény, určitě zbude čas na to, aby si je prohlédli.

Za návštěvu jistě stojí muzeum Vědy prince Filipa a nebo delfinárium. Ve Valencii byl také postaven největší oceánografický park na území Evropy L´Oceanografic. Naleznete zde cca pěti set druhů živočichů. Město si lze také užít z ptačí perspektivy. K tomu nám může sloužit zvonice místní katedrály, odkud je skvostný výhled.

 

Dalším místem, které stojí za návštěvu je malebné město Peňíscola. Tato obec se dělí na dvě části - starou a novou. Stará část upoutá už jen svou polohou, jelikož byla vystavěna na skalnatém výběžku. Na tomto výběžku se tyčí monumentální templářský hrad, který bývá někdy označován přívlastkem papežský, poněvadž se zde skrýval avignonský papež Benedikt XIII. Pokud tento hrad navštívíte, tak můžete využít služeb průvodce, který vám potom dá čas na to, abyste si mohli tuto pevnost obeplout v lodi. Velmi pěkná je také místní keramika, kterou potěšíte známé po příjezdu domů.

Udělejte si také výlet do letoviska Banicassim. Je zde k vidění bývalá karmelitánská výrobna různých likérů a vína, samozřejmě s ochutnávkou. Přírodní rezervace Desierto de las Palmas, vás bude vítat z výšky 500 metrů nad mořem. Je odtud kouzelný vyhled.

 

 

Jestliže máte rádi  ryby, tak se zastavte na rybí burze v rybářském přístavu Grao v městě Castellón. Jestliže jste spíše na kulturu, tak můžete absolvovat Flamenco show. Představení se koná ve městě Vinaroz. Většinou vystupují profesionální tanečníci z Valencie a v ceně bývá také večeře, kterou představuje tradiční paella a k pití sangria.

V Benicassimu se také nachází velký vodní park. Ten je otevřen od června do září. Můžete zde absolvovat nejrůznější atrakce, mezi něž patří zejména Kamikadze, Black Hole anebo umělé vlny. Atrakce s názvem Vesmírná střela je ve Španělsku raritou, jelikož se s ní v žádném jiném aquaparku v této zemi nesetkáte.

Pokud máte rádi naopak parky zábavní, tak vám bude vyhovovat návštěva jednoho z úplně největších a nejznámějších parku ve  Španělsku, jenž byl postaven v obci s názvem Salou, která se nachází severně od Oropesy. Park je rozdělen na několik částí, které představují některé světové oblasti. Jsou jimi Mexiko, Čína, Divoký západ, Polynésie a Středomoří. Projdete si jednotlivé atrakce a zároveň si můžete dát místní speciality, které se v daných oblastech konzumují a jsou pro ně charakteristické.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.